6 Mart 2018 Salı

Okudum Bitti- 24: Bozkırda Altmışaltı || Mustafa Çiftci
       Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı daha önce iki kitabını da severek okuduğum Mustafa Çiftci'nin Bozkırda Altmışaltı isimli hikâye kitabı. Kitap, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ''2014 Yılının En İyi Hikâye Kitabı'' seçildi.

Adem'in Kekliği ve Chopin hakkındaki yazım burada,

Ah Mercimeğim hakkındaki yazım ise şurada.

             Mustafa Çiftci 'yi çok sevdim ben. Benim gibi geç kalanlar varsa mutlaka okuyun derim. Herkes Mustafa Çiftci'nin hikâyeleriyle tanışsın, herkes Mustafa Çiftci'yi sevsin istiyorum. Bozkırda Altmışaltı'daki hikâyelerde de birçok şey var: hüzün, sevgi, pişmanlık, mizah... Daha neler neler. İç Anadolulu, Yozgatlı hikâyeler, bölge insanını anlatıyor yöresel bir ağızla... Bazen bir koku olup doluyor burnunuza, bazen de bir Elif olup duvardaki bir tablodan göğsünüze oturuyor. Yedi tane hikâye var, bitmesin diye ara ara okudum ama bitti yine de. :) 

         Diğer iki kitabın kapağı birbiriyle uyumlu, onları da sevdim. Bu kitabın kapak fotoğrafı Ara Güler'e aitmiş. Çok güzel değil mi? Kitabın adını her gördükçe iskambil kağıtlarını alıp bir kurban bulup 66 oynamak istiyorum. :)

     Kitapta bulunan hikâyeler:

Handan Yeşili
Kara Kedi
Ensesi Sararmış Adamlar
Ankara'daki Evlatlar
Bir İğne Bin Kuyu
Elif, Tina, Tolga
Piç SeviİLETİŞİM YAYINLARI

4. Baskı 2017
160 Sayfa

             

2 yorum:

  1. Yeni yazarlar okumayı seviyorum. Kediye bakmaktan kitaba bakamadım :)
    Ben aslinda kedi sevmem, özlemişim galiba :)

    YanıtlaSil
  2. Uzaktan da olsa sevelim kedileri. :) Mustafa Çiftçi 'yi de çok seversin bence okursan.

    YanıtlaSil