26 Haziran 2014 Perşembe

Okudum Bitti - 75 : Anlaşma || Fatih Murat Arsal


ephesus , fma kitapları                                         Fatih Murat Arsal 'ın kalemiyle Yemin kitabı ile tanıştım. Kitapları görünce epey kalınlar , biraz zaman alır bitirmem demiştim ama ikisi de hemencecik bittiler. Eğlenceli , sade ,akıcı bir kitaptı. Zaten sürprizlere çok açık değil , ne olacağını az çok tahmin ediyorsunuz ama önemli olan da o değil zaten . Aşkın sıcaklığı , karakterlerin şekerliği ve detaylar. Hele o Yavuz yok mu??? 


                                          Yavuz ile Merve 'nin tanışmaları -ileride olacak olan ilişkileri gibi - fırtınalı bir akşam , tesadüf sonucu olur. Annesinin evlenmesi yönündeki baskılarından bunalan Yavuz , arkadaşının kafesinde otururken , yine sıkıştıran annesine , artık kendisini rahat bırakması için evlenmeye karar verdiğini söyler. Ayla hanım elbette inanmaz, bir süre rahat bırakılmak için servis yapan garson kıza ,yani Merve 'ye , annesiyle konuşmasını , ne derse evet demesini , karşılığını alacağını söyler. Heyecanlanan kızımız da beş gün sonra evleneceklerini söyler ve içinden çıkılmaz duruma düşerler ve Yavuz 'un Merve ' yi evlenmeye razı etmesi gerekir ve eder. Anlaşmalı evlilik maceraları başlar. İki aylık evlilik oyunundan iki taraf da kârlı çıkacaktır ama evdeki hesap çarşıya uymaz.  Bundan sonrası çok eğlenceli bir aşk hikayesine dönüşür.                                     Merve ;  hassas,duygulu , düşünceli ve çok güzel , daha ne olsun ? Yavuz 'a ise söyleyecek söz bile bulamıyorum. En gıcık halleri bile sevilesi ... Okuyun kızlar bu kitabı bana hak vereceksiniz. Siyah saçlı , mavi gözlü , kaslı ,atletik ,yakışıklı , sahiplenici , bonkör , zengin :))

... '' Kafetaryada , garson kıyafetleriyle bu kadar güzel gözükmüyordun. Geceon ikiden sonra uykunda değişmezsin inşallah? ''... '' Ben senin kadının değilim !'' dedi pencereden dışarıya bakarken.

    '' Şimdilik... '' diyen genç adamın sesi keyifliydi. ''Ama yarın gece aynı şeyi söyleyemeyeceksin... Evli olacağız artık. ''
... '' Şu bir gerçek ki sen benden daha güçlüsün. Daha önce hiçbir kadın karşısında kendimi bu kadar güçsüz hissetmemiştim. Sen gördüğün en değişik kadınsın.'' ... İnsanın yakışıklı bir kocası olması güzeldi. İlk kez bunun keyfini çıkardı. Bu kadar kadının içinde, Yavuz 'a sahip olmanın tadını algıladı. Kendisi de ona aitti. Hangi şartlarda evlenmiş olurlarsa olsunlar, kendisini ona ait hissetti.... Bir erkeğin bu kadar çekici olmaması gerektiğini düşünüyordu. Her gülümseyişi kalbine batan bir mızraktı sanki.                                                             EPHESUS YAYINLARI
                    
                                                                          2014
                                                                       528 SayfaHiç yorum yok:

Yorum Gönder