15 Haziran 2014 Pazar

Okudum Bitti - 68 : Asla Başkasını Sevme || Susanna Dubot


                                                Louis minicikken düşüp yaralandığında mendilini uzatan kendine göre kocaman olan on yaşındaki Felix 'e ilk görüşte aşık olur. Sekiz yaşında aşk olur mu demeyin , öyle bir olur ki... Çok masum olur , çok şeker olur. Yıllarla aşkları da kendileri de büyürler . 


                                              Sonra ne mi olur ? Söyleyemem ama hayatınızdan feda edeceğiniz dakikalara değecek bu kitabı okursanız , film tadında , sakin bir aşka tanık olursunuz. 80 sayfada bir aşk hikayesi ancak bu kadar güzel anlatılır. Bu kitap 480 sayfa da olabilirdi ama yine aynı tadı verirdi. Derişik olmuş resmen. Az ama öz , benim Türk filmi seven tarafıma hitap etti. :) Belki de on üç , on beş yaşlarımı hatırlamışımdır sebepsiz :) Ah ! bir de dönemine , konusuna uygun kapak olsaymış. 

...  Felix eve geri dönmüştü ve ona koşamıyor , kavuşamıyordu ! Oğlu ve kızı dışında , Felix 'ten başka kimseti sevmemişti- kocasını bile...
... Felix 'i ilk gördüğü günden bu güne on yedi yıl geçmişti. Kendi zaman kavramından şüphe duyup, yıl yıl geri gittiğinde , tanıştıklarında neredeyse Felicity 'nin  yaşında olduğunu ve yine de tanıştıkları an hissettiği her şeyi hala ilk günkü gibi hatırladığını fark etti.... Louise 'i en çok etkileyen şey ise on yaşındaki bu koca adamın , sekiz yaşındaki küçük bir kız çocuğuna vakit ayırmasıydı ! 
...Felix 'in fısıldadığı son cümle aslında bir çığlık gibiydi : ' Seni daima seveceğim , Louise.' Louise cevap verdi: 'Asla bir başkasını sevmeyeceğim. '


                                                            ALTIN BİLEK YAYINLARI

                                                                 Çeviren : Mehtap Çakır
                                                                   1. Baskı Temmuz 2012
                                                                           80 Sayfa
                                           
                                                   

2 yorum:

  1. En kısa sürede okumak istiyorum bu kitabı bende :)

    YanıtlaSil
  2. En kısa zamanda oku derim :)

    YanıtlaSil