17 Aralık 2015 Perşembe

Okudum Bitti -96: Zümrüt Yeşil || Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 3 || Kerstin Gier


                           Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin son kitabı Zümrüt Yeşil ' e geldi sıra.
İçinde aşkın tüm renklerini bulduğunuz unutulmaz serinin son kitabı... 

Bir kadın kalbi kırıldığında ne yapar? En iyi arkadaşını arar, çikolata yer, belki haftalarca aşk acısı çeker. Ancak zaman yolcusu Gwendolyn Shepherd, elinde olmayan nedenlerden dolayı enerjisini başka şeylere harcamak zorundadır. Örneğin hayatta kalmak... Çünkü geçmişte yaşayan Saint Germain Kontu'nun yaptıkları, geleceği tehlikeli bir şekilde etkilemeye başlamıştır. Gwendolyn ve Gideon aşk acısına rağmen ipucu bulmak için 17. yüzyıldaki büyüleyici bir baloda menuet dansı yapmakla kalmayacak, kendilerini unutulmaz bir maceranın da içinde bulacaklardır... 

"Gizem, gerilim, bilimkurgu, romantizm ve maceranın doyurucu bir karışımı. Okuyucular tüm seriyi bir solukta bitirecek..." 
-Augsburger Allgemeine
İlk kitap Yakut Kırmızı yazım burada,
İkinci kitap Safir Mavi yazım ise şuradaKitabın heyecanını kaçırmadan ne söylesem bilemiyorum. Genel olarak kısca fikrimi belirteyim en iyisi. Güzel bir seriydi, kolay ve keyifle okundu. Biraz soru işaretleri kaldı gibi aklımda. 

            Öyle kalın göründüklerine bakmayın; oldukça büyük puntolu olduğu için ve bolca boşluklar içerdiğinden aslında zorlansa tek kitap da olabilirdi. İsminin çağrıştırdığının aksine öyle vıcık vıcık bir aşk yok seride, macera daha fazla. Bu arada bu bir şikayet değil. ;) Zaman yolculuğu teması almamda birinci etkendi. Bu temaya rağmen absürd olmaması güzeldi.Pek sağlıklı bir tercih olmasa da o kapaklar da insanı çekmiyor değil. Ciltli, kapakları çok güzel. Sayfa tasarımı da harika. Bu temaya rağmen absürd olmaması güzeldi. Akıcı ve hemencecik bitecek cinsten. Merak unsuru da yerli yerinde. 


Dediğim gibi tek kitapmış gibi okunduğu için bütün seriyi almadan okumaya başlamayın bence. Okumayan ve merak eden varsa diye söylüyorum.
... Aslında kırık bir kalbin atmaya devam edebiliyor olması da tuhaftı.
... Gerçekten: Ölme düşüncesi bana şu anda hiç de kötü gelmiyordu. Sonuçta kalp kırıklığı yüzünden ölecek ilk kişi ben olmayacaktım ya. Bu konuda bana eşlik edecek insanlar çoktu: Küçük denizkızı, Julia, Pocahontas, Kamelyalı Kadın, Madam Butterfly ve şimdi de ben, Gwendolyn Shepherd.
... Xemerius yapmacık bir sesle, '' Özlemle beklenen, iki masal prensi bu sabah bir değişiklik yapmış ve beyaz atlarını ahırda bırakarak metroya binmişlerdi,'' diye nutuk attı. ''Onları görünce iki prensesin gözleri parladı ve patlamaya hazır gençlik hormonları utangaç selamlaşma öpücükleri,aptalca sırıtmalar şeklinde birbiriyle çarpışınca zeki ve erişilmez güzellikteki iblis ne yazık ki çöp sepetine kusmak zorunda kaldı.''PEGASUS YAYINLARI

Çeviren: Firuzan Gürbüz
2. Baskı Ağustos 2013
461 Sayfa

                  Hiç yorum yok:

Yorum Gönder