18 Nisan 2012 Çarşamba

Okudum Bitti:19- Türkiye'de Ermeni Meselesi - Bir Şehit Anasına Tarihin Söyledikleri - Neşide Kerem Demir

                           
                                   İçim bu kadar acıyarak, bu kadar ağlayarak bir kitap okuduğumu hatırlamıyorum.
 :(  Kitabın yazarı Neşide Kerem Demir emekli bir öğretmen ve oğlu Los Angeles Baş Konsolos Muavini Bahadır Demir'in bir ermeni tarafından şehit edilmesinden sonra oğlunun anısına Ermenilerin dününü ,bugünü gözler önüne sermiş.(Basım tarihi 1976).
                                   Osmanlı Devrinden beri Ermeniler'in Rus,İngiliz ve bazende Amerika uşaklığıyla yaptıkları hainlikleri ayrıntılarıyla, bölge bölge belgelerle, bazen yerli kaynaklardan alıntı yaparak , bazen yabancı (Ermeni de dahil) kaynaklardan alıntı yaparak anlatıyor.Bu kadarını kim yapabilir hangi canlı bukadar zalim olabilir diye dehşete kapıldım.
                                  Şimdi olanlara bakıp Ermeni zulmüyle şehit olan okadar Müslümanın parçalanmış kemikleri sızlıyordur.Soykırımmış.:( Hangi soykırımdan hangi hakla bahsediliyor birkez daha şaşırdım.Söyleyecek kelime bile bulamıyorum.

Kitabın arka kısmında ise Ermeni zulmünün  görsel kanıtları bulunuyor.İlk Resimde Malatya'da ele geçirilen Ermenilerin silah ve mühimmatları.İkincisi ise Öldürülen, tecavüz edilip organları kesilen masum Müslümanlar:(

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder