4 Nisan 2012 Çarşamba

Dibi tutmuş ,yanmış,yapışmış tencere nasıl temizlenir?


                             Geçenlerde nette  gezinirken başka şeyler ararken tencere tava temizliği tartışılan bir paylaşım platformuna düştü yolum nasılsa:) Neyse sitenin adını hatırlamıyorum bile.Birsürü şey öneriyordu hatunlar birbirlerine.Aman ne gerek tenceremi yakacam yok artık falan dedim.Valide Sultan Yapmış yerime saolsun.Hemde azbuz değil bir parmak yanmış yapışmış dolmalar:)
                              Bu aralar bulaşık makinamız Finish'leri beğenmiyor.Kullanmadan makinanın içinde sıvanıp kalıyor.Bende mecburi istikamet Fairy denedim.Aman Allah'ım çok beğendim.Pırıl pırıl.Sorunsuz.Konumuza dönecek olursak bu kullanmadığım Calgon Bulaşık makinası tablerinden birini tencereye attım.Yanığım üstüne çıkacak kaar su koydum.Ocağa koydum ,bir taşım kaynattım.Mucize oldu:) Hiç ovalamadan çıkıverdi. Tavsiye ederim.Tencerem pırıl pırıl oldu.Hafif bir süngerlemeyle.

2 yorum:

 1. Canım ben de geçen gün türlü yaparken koca gece ocağı açık unutmuşum :( Allahtan yangın filan çıkmamış ama en sevdiğim tenceremin dibi haşat olmuş resmen. Ben de bir yerde çamaşır deterjanı konduğunu gördüm.
  Şu an sirkeli suyla kaynatıyorum çıkmazsa senin yöntemi deneyeceğim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah unutkanlıklar yok mu :) Umarım temizlenmiştir.

   Sil