26 Nisan 2012 Perşembe

Okudum Bitti :24- Ekmekçi Kadın -Xavier de Montepin

                              
                      Yeşil gece yavaş ilerleyince Ekmekçi Kadın'a başladım.Beraber okudum.Zaten hem filmini izlediğim hem küçükken sadeleştirilmişini okuduğum için şaşırmadım:)
                                  
             Bu kadarı ancak Türk filmlerinde olur denecek türden bir konusu var.Zaten kitabı okurken gözlerimin önünde sürekli Fatma Girik vardı:) Okunacak onca kitap varken okuduğum,bildiğim hatta çok beğenmediğim bir kitabı ne diye okudum:) Arada bir nostalji yapasım tutuyor:) Neyse bitti gitti:) çabuk okunuyor.Eski kitaplara devam ediyorum.Veba'ya başladım bile.

10 yorum:

 1. Konusunu hayal meyal hatırlıyorum, çok acıklıydı dediğin gibi galiba kadıncağıza iftiralar filan atılıyordu, rahmetli annemin çok sevdiği bir romandı, annem okumayı çok severdi ama paranoya ve sonra alzheimer olunca bıraktı...hep söylerdi "Ekmekçi Kadın" diye aklıma hemen annem geldi..bir de Sefiller'i hiç unutmaz hatırlardı..Veba'yı okumadım ama ününü duydum, klasikler bence en güzeli..günümüz yazarları asla eski kitapların tadını vermiyor bana bilemiyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Edebiyatta da başka kulvarlarda da hep bir eskiye özlem var.Okumayı seven bir aileden gelmek çok güzel.Ne büyük bir şans.Allah annenize sağlık uzun ömür versin.Benim annemde kitappkurdu maşallah.

   Sil
  2. canım annemi 2007'de kaybettim maalesef:((acılarından kurtuldu diye teselli ediyorum kendimi:(((hemen her hafta da rüyalarımda buluşuyoruz..Allah senin annene uzun sağlıklı ömürler versin...maşallah bak sen de ona çekmişsin hakikaten anne,baba kitap sevince çocuklara geçiyor..

   Sil
  3. Çok özür dilerim:( Allah rahmet eylesin inş. Cennette kavuşursunuz.
   Duan için Allah razı olsun.Amin.Allah anneme sağlık uzun ömür versin inş.Başka bişey istemem.

   Sil
 2. ben senin okuduklarını okumaya yetişemiyorum.
  sen hepsini nasıl, ne ara okuyorsun?
  harikasın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tşkler:) Epeydir ev kızı modunda olduğum için kitap elimden düşmüyor.Otobüste,dolmuşta,markette ,mutfakta heryerde okuyabilirliğim var:)Migren müsade etse daha çok daha hızlı okurdum da pek olmuyor:)Bu ara eski kitaplar var elimde bazısı ağır ilerliyor.Normalde 2 kitabı hatta bazen 3 beraber okuyorum:)

   Sil
 3. iadeyi ziyarete geldim...
  sizi izlemeye aldım...
  sizde beni izlemeye alırsanız sevinirim...
  kocaman sevgiler...
  hayırlı cumalar...

  YanıtlaSil
 4. ben daha önce ne filmini izledim nede okudum.Merak ettim bi edineceğim.Sevgiler blog cok guzel:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok tşk ederim.filmi izlerken ehh işte abartı tesadüfler zinciri Türk filmi işte diyorsunuz:)

   Sil