2 Aralık 2014 Salı

Kitap ve Yazar Tanıtımı : Tatavla'da Bir Delirme Vakası || Bade Osma Erbayav || Yitik Ülke Yayınları


         Bade Osma Erbayav’ın ilk kitabı “Tatavla’da Bir Delirme Vakası” çıktı          “Tatavla’da Bir Delirme Vakası” Bade Osma Erbayav'ın ilk öykü kitabı. Bir ilk kitaba göre oldukça yoğun, keskin, büyülü ve güçlü öyküler var bu kitapta... Öykü okuru boşuna beklemiş olmayacak. Edebiyat lezzetini özleyenler için çok özel bir kitap.
                 Bade Osma Erbayav, İstanbul’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Bodrum’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Film ve Drama bölümünde dramatik yazarlık üzerine yaptı. Öyküleri daha önce çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlandı. Yitik Ülke Yayınları’nca yayımlanan “Tatavla’da Bir Delirme Vakası” yazarın 1994-2014 yılları arasında yazdığı öykülerden derlediği ilk kitabıdır.
“Doru atlar öldüğünde, viran ahırlar birer birer çöktüğünde, derin kuyular sebepsiz kuruduğunda, laternalar ansızın sustuğunda, bahara sevdalı insanları kentten sürdüklerinde ve Tatavla bir daha barışmamak üzere hayata küstüğünde Zaman Apartmanı'nın uzleti başlamış olmalı.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder