9 Şubat 2017 Perşembe

Okudum Bitti- 17: Pollyanna || Eleanor H. Porter
                       Herkese  merhaba. Okunanlar yine birikmeye başladı. Günün ilk kitabı çocukluğumuzun masallarından Pollyanna. Arkadya Yayınları 'nın özenli çevirisi ve şahane kapaklarıyla hazırladığı Büyüklere Masallar serisinin üçüncü şekeri. 

Heidi yazısı burada. 
Heidi Büyüyor yazısı burada .  


        Pollyanna serinin pembe şekeri. Çok tatlılar. Bakmayın siz adının Büyüklere Masallar olduğuna, çocuklara da şahane güzel hediye olur. Hatta sevgililer için de ideal hediye. İçindeki saflığı, temizliği kaybetme mesajı verir. Çok şeker olur. Hem illa kapitalizme boyun eğip, hediye alacaksanız faydalı bir şeyler almak en güzeli. Bunun için İnstagram üzerinden etiketleyerek şahane fikirler veriyorum arada. :) Hazır zaman daralmışken @hipder ve @mumyakcom hesaplarına bir bakın bence. Olmadı İstanbook sitesinden kitapları sunumlu (hediyeli) alabilirsiniz. Tık tık.             Kimsesiz kalan küçük Pollyanna 'nın mutluluk oyununa dahil olmak, unuttuğumuz güzellikleri hatırlamak için aslında hepimizin ihtiyacı olan bir okuma. Adına ister mutluluk oyunu diyelim, ister şükür , her şeye rağmen hayat güzel diyebilmeliyiz arada. Hayatınızdan kitaplar eksik olmasın.


... '' Babam cennete gitti. Annem ve ailemin yanına. Mutlu olmam gerektiğini söylemişti. Ama mutlu olmak çok... Çok zor. Kırmızılar içinde bile. ''...''Anlayacağın seni mutlu edecek şeylerin peşinden koşarsan, geri kalan her şeyi unutursun.''... ''İnsan mutlu olacak bir şey bulmaya alışıveriyor. Genelde uzun zaman uğraşırsan her şeyde mutlu olacak bir şey bulursun.''... ''Kedi ve köpeklerin insanları, insanlardan daha iyi tanımaları garip değil mi? ''
ARKADYA YAYINLARI

Çeviren: Dilek Parsadan
1. Baskı Ocak 2017
288 Sayfa

               

2 yorum:

  1. Harika bir yazı, elinize sağlık, Heidi'ler de çok güzel, okuma listeme ekledim bile, keyifli okumalar:)

    YanıtlaSil
  2. İki ya da üç kez okumuştum çocukken :)

    YanıtlaSil