31 Temmuz 2014 Perşembe

Okudum Bitti -96 : Acı Söyler Zeytin Ağacı || Can Karabulutcinius yayınları
                                                 Acı Söyler Zeytin Ağacı , Can Karabulut 'un ilk kitabı. 34 kısa bölümden oluşan kitapta yazar , kimi zaman ayrıldığı sevgilisine hitap ediyor , kimi zamansa okurla dertleşiyormuş gibi yazıyor. Aşk , özlem , hayal kırıklığı , kaybetme, terkedilme duyguları bir erkeğin gözünden yansıtılmış.


                                                Duydu dolu  bir kitaptı. Ara ara ufak dörtlüklerle zenginleştirilmiş , eğer gerçek bir hikayeyse bu aşkın bir geleceği var mı çok merak ettim.

... Şu an yanımda yoksun. Ve ben , karanlıklardan merhamet dileniyorum.


... Vazgeçmek ve yenilmek... Bu iki kelimeyi hiç öğrenmeseydim. Bu iki kelimeyi bilmemek cahillikse, keşke hep cahil kalsaydım....Anlamsızlıklarla boğuşuyorum sevgilim , yokluğunun köşe başlarında. Kendime sorular soruyorum... Cevaplayamıyorum ...


... Kalabalıklar içinde , yalnızlıkların en koyusunu tecrübe ediyorum her akşam evime dönerken. Ellerimi genellikle cebime koyuyorum , el ele tutuşanları görüp de , hasretle 'ah' çekmesinler diye !...  On üç yaşına kadar hiç deniz görmemiş bir çocuğun , Kız Kulesi 'nden Boğaz'ın güzelliğini büyülenerek seyretmesi gibi , seyrederdim seni saatlerce , ve o çocuk , bir daha büyülenmeyecektir deniz gördüğünde. Ama içimdeki çocuk , her sabah tekrar tekrar büyülenirdi seni seyrederken uykunda.
... Senin olmadığın bir hayattan anlam çıkartmak istedim sevgilim. 
   Çıkartamadım !
   Meğer her şey anlamını yitirmeye başlamış inci tanem , yokluğunda , birer birer.... Merhametten yoksun olan gözlerini , gözlerimle buluşturarak ' Seni hiç unutmayacağım' demiştin bana.

    Söyle sevgilim inanayım mı ?
    Söyle sevgilim avunayım mı ? .. Ben hala bıraktığın yerdeyim sevgilim !      


                                                                CİNİUS YAYINLARI

                                                               1. Baskı Temmuz 2014

                                                                          98 Sayfa

                                                     Satın Almak İçin : Kitap Sihirbazı

 

2 yorum: