9 Mayıs 2018 Çarşamba

Okudum Bitti- 63: Siyah Votka || Deborah Levy
       Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı okumayı çok sevdiğim türlerden. Deborah Levy tarafından yazılan bir öykü kitabı. Yazarı ilk defa okudum ve öyküleri çok sevdim.

        Birbirinden güzel on tane öykü var kitapta:

Siyah Votka
Parlayan Işık
Viyana
Yıldız Tozu Ülkesi
Yastık Sohbeti
Mağara Kızı
Telefon Etmek
12 Bölümde Simon Tegala'nın Kalbi
Roma
Yaşamanın Daha İyi Bir Yolu


        
         Kamburundan muzdarip, önde gelen bir reklam şirketinin 'Siyah Votka' kampanyasının metin yazarı olan bir adamın, arkeolog olan Liza ile ilginç yakınlaşmasından başlayıp Prag'da havaalanında valizini kaybeden Alice'in bir zamanlar maden ocağı olan, girilmesi yasak olan gölde yüzüp Alex ile belirsiz flörtleşmesine şahit olup oradan Viyana'da kaçamak yaşayıp kendini kullanılmış hisseden adama şaşırken bulacaksınız kendinizi. 

      Hız kesmeden devam etme isteği uyandıran bir okuma süreci bekliyor sizi. Başkalarının hayatlarını, yaşadıklarını kendinin zanneden Nick 'in durumunu okurken de aklıma Joel Salinas isimli doktor geldi. Ayna dokunuşu sinestezisi olan adam da hastalarının acılarını hissediyor gibi bir şeyler okuyup dehşete düşmüştüm.         Affedebilmek, acılarla başa çıkabilmek, ihanet, bir yolunu bulabilmek üzerine kısa ama tadı damakta kalan öykülerdi. Biraz kasvetliydi belki. En sevdiğim ''Telefon Etmek'' isimli öykü oldu. 


   ''Uyandığım zaman, daima yanaklarımda yaşlar var, votka gibi saydam ama yağmur gibi ılık...''''Yağmura bayılırım. Her hareketi daha etkili kılar, devinimlerin içine belirsiz bir özlemden 5 ml zerk eder.''''Arzuladığınız birisinin yanında nefes almak kadar güzel bir duygu yoktur.''

*Siyah Votka


''Neden insanlar 'seni seviyorum' sözünü hep üzgün bir sesle söylerler?''

*Yastık Sohbeti


''Yağmur her zaman kederi büyütür ve sert şeyleri yumuşatır...''

* Telefon Etmek
EVEREST YAYINLARI


Çeviren: Işılar Kür

1. Baskı Nisan 2018
112 Sayfa


       

1 yorum:

 1. ##Welcome to Pacific India Tour
  I Read your blog, it’s so informative:
  Golden Triangle Tour of India which include Delhi, Agra, Jaipur. Golden triangle means which connects the capital city Delhi with Taj Mahal City (Agra) and Pink City (Jaipur) in a triangular shape. The land distance b/w each other cities approx. 240 km. You can also visit most viewable historical monuments of India which is situated in these 3 cities….
  More packages:-
  Golden Triangle Tour with Ranthambore
  Golden Triangle Tour 4 Night And 5 Days
  Golden Triangle Tour 3 Night And 4 Days
  Thanks
  India Trip Designer
  www.indiatripdesigner.com

  YanıtlaSil