4 Mayıs 2018 Cuma

Okudum Bitti- 60: Harry Potter ve Lanetli Çocuk || J. K. Rowlig, John Tiffany, Jack Thorne
          Kitap seven herkese merhaba. Günün ilk kitabı. On dokuz yıl sonra yazılan sekizinci kitap. Ben okumak için on dokuz yıl beklemedim. Geç okumanın faydaları. Biter bitmez okumuş gibi oldum.

         Ya benim okuduğum yorumların geneli olumsuzdu ya da bende öyle bir algı oluştu bilemiyorum. Ama kitaba başlarken pek umutlu başlamadım. Sanırım sahne metni olduğu için bazı okurlar beğenmemiştir. Ama ben oyun okumayı da çok seviyorum.        Çok güzeldi bence. Hatta Scorpius'un hatrına babası Draco'yu bile sevecektim neredeyse. Harry'nin oğlu Albus ile Scorpius'un zaman döndürücü ile giriştiği heyecanlı yolculuğu anlatıyor kitap özetle. Kelebek Etkisi filmi tadındaydı. Snape'i görmek en güzel kısmıydı sanki. Geç kalınmış bir aşk işte benimki de. :)HARRY:
Hem güzel hem korkunç bir şeydir gerçek, çok özen ister.


DUMLEDORE:
 Harry, bu karmakarışık, duygusal dünyada mükemmel bir cevap asla yoktur. Mükemmeliyet, insanlığın erişemeyeceği, sihrin erişemeyeceği bir yerdedir. Her pırıl pırıl mutluluk anının içinde o zehir damlası vardır: Acının tekrar geleceğini bilmek. Sevdiklerine karşı dürüst ol, acını göster. Istırap çekmek, nefes almak kadar insanidir.YAPI KREDİ YAYINLARI

Çeviren:  Sevin Okyay& 
Kutlukhan Kutlu
1. Baskı Kasım 2016
360 Sayfa


1 yorum: