13 Şubat 2018 Salı

Okudum Bitti- 15: Cadı Elanor'un Çırağı || Mehtap İlhan           Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı daha önce Aşure kitabını okuduğum, ismi güzel yazarımızın ikinci kitabı Cadı Elanor'un Çırağı. 

           İlk kitabı Aşure' yi adıma imzalı gönderince çok mutlu olmuştum. Hakkındaki yazım  burada.

        Meral ve Mehmet 'in evliliklerinin bitişi ile başlıyor kitap. Eşyalarını toplayıp Meral'i zor günlerin kucağına atıyor Mehmet. Hem de başka bir kadın yüzünden. Maddi, manevi her yönden zorluklarla boğuşuyor Meral. Bu süreçte hayatına dokunan insanları tanıyoruz. Aralarda da geçmişinden bahsediyor. En zor kısmı da Mehmet ve Gül'ün laylaylom hayatlarını okumak oldu. 

       Ev arkadaşı Elif sayesinde Cadı Elanor olarak bilinen gizemli kadınla tanışıyor. Bu arada kitapta birçok bilgi de var: kabala Öğretisi, rüyaların gücü, cadılık gibi. 

     İki yüz sayfa olan kitapta sevgili Mehtap İlhan'ın çok emeği var. Bütün masraflarını kendi cebinden karşılamış. Sonunu da çok sevdim. ''Evrensel Adalet'' başlıklı bir bölüm var ki bazı konularda umutsuz olduğum günlerime denk geldi tam da. Yine de ben bu dünyada adaletin olmadığını düşünüp umutlarımı ahirete saklıyorum. 

    Mesela eskiden hep ''Yuva yıkanın, yuvası olmaz,'' lafına inanacak kadar umutluydum. Ama öyle bir oluyor ki... Neyse konu ihanet ağırlıklı olunca insan üzülmeden edemiyor. Kimsenin kimseyi aldatmadığı mutlu günler dilerim... 
''Ağlamak, kızmak, kaçmak, ilaç kullanmak sorunlardan bir süre uzaklaşmanı sağlar. Ama hayatımızdaki hiçbir şeyi çözemez. Kendinle, acınla, korkularınla, zayıf yanlarınla yüzleşmen gerekiyor...''
Kitap 72

1. Baskı Şubat 2018
200 Sayfa       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder