17 Kasım 2017 Cuma

Okudum Bitti- 152: Northfield'da Son Konser || Mitra Tabandeh

                      Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı yine ilk defa okuduğum yazarlardan. Mitra Tabandeh tarafından yazılan Norhfield'da Son Konser.
               Savaşın gölgesinde, kendini müziğe adamış Ava'nın mücadelesini anlatıyor bize kitap. Savaşa sürüklenen ülkedeki tüm zorluklara göğüs gerip sanatın birleştirici gücüyle bir araya gelen insanların hüzünlü ama güzel  hikayesi. 

           Kısacık bir kitap. Yazarın anlatımı gayet sade, güzel. Keşke daha uzun olsaydı. İlk kitabıymış. Umarım başka kitaplarını da okuma şansım olur. 
''Hayat dediğimiz düz bir çizgi değil. Ne  dümdüz, çarşaf gibi bir su, ne de sonsuz bir fırtına... Dalgalar hiçbir zaman istediğiniz kadar sık, yüksek ya da alçak ve sakin değil. Ne de su istediğiniz kadar sıcak, tuzsuz...''''Düşünmek önemlidir derler ya, haklılar. Ama bazı şeyleri düşünmek, size hiçbir katkı sağlamaz.''''Hani dersiniz ya bazen 'Biz gidip orada bağırsak ne değişecek? Bizi kim dinleyecek?' Aslında dinliyorlar. Her insan aslında okyanusta bir damla kadar değersiz görünse de, damlalar olmadan ortada okyanus da yoktur.''''Ağlayınca sorunlar çözülebilseydi benim hiçbir sorunumun kalmaması gerekirdi ama bir kez daha gördüm ki dökülen gözyaşları hiçbir işe yaramıyordu.''CARETTA KİTAP

1. Baskı Eylül 2017
136 SayfaHiç yorum yok:

Yorum Gönder