30 Ocak 2016 Cumartesi

Okudum Bitti -17: Çizgilerle Nâzım Hikmet || Yazan: Müjdat Gezen & Çizen : Savaş Dinçel

         Herkese merhaba. Ay sonu geldi çattı, bu ay güzel kitaplar okudum, mutluyum. Son kitapları da bloga yazıp, Şubat ayı için plan yapmaya başlayacağım.  Okuma şenliğimiz için yasaklı kitap lazım olunca, şöyle bir bakındım kitaplığıma , yeni kitap almadan , elimdekilerden liste yapmaya çalıştım. Çizgilerle Nazım Hikmet kitabı , bir gazetenin kuponla verdiği yasaklı kitaplardandı.  Aklıma gelince hemen kaptım. Başladım okumaya ve çizimleri incelemeye . Çok da sevdim.  


                       Sıkı birer Nazım hayranı olan Müjdat Gezer 'in yazıp, Savaş Dinçel 'in resmettiği, çizgi roman havasında Nazım Hikmet'in hayatını yansıtan, az ama öz bir kitaptı.                      Yer yer eserlerinden bölümler, bol bol anılar, bilgiler içeriyor.
   

Onlar bu kitabı Nazım sevgilerinden yazıp, çizmişler; Nazım 'ı daha çok tanıtmak, sevdirmek için belki de. Sıradan bir biyografi okumaktan daha keyifli ve kolay şekilde okunsun diye. Kitap okumayı sevmeyenler ( çok ayıp onlara) bile okuyabilsin diye. Benim zaten bildiğim şeyler olduğu için, kitaptan sonra uyarlama filmi izlemiş gibi oldum. Keyifli ve kısa bir okumaydı.

NÂZIM HİKMET KÜLTÜR VE SANAT VAKFI YAYINLARI

3. Basım Haziran 2007
140 Sayfa


1 yorum:

  1. Nazım Hikmet'i böyle bol görselli bir eserden okumak harika. Ben hala resimli kitapları çok seviyorum :)

    YanıtlaSil