11 Ekim 2014 Cumartesi

Okudum Bitti -126 : Beni Aşka İnandır || Julianne MacLeanamerikan varisleri
                                               Beni Aşka İnandır Amerikan Varisleri serisinin ilk kitabı ama ben ikinci ve üçüncü kitaplarını daha önce okudum. Bir sorun oldu mu hayır :) 


                                                  Aşk Gelince yorumum burada   ( ilk kitabı okuyana kadar favorimdi.)

                                                  Aşkın Kollarında yorumum ise şurada                                                    1881 Londra 'sında sezon zamanı  , oldukça sağlam bir mirası olan Sophia İngiliz aristokrasisine dahil olabilmek için soylu bir eş bulma umudundadır. Ama benzer durumda olan bazılarından farkı o sadece mevki değil aşk ve tutku da istemektedir.  James ise sevme özürlü , adı çıkmış çapkınlardan ve çok yakışıklı bir Dük. Karşılıklı çıkarları uyduğu için evlendiklerini düşünseler de zaman ilerledikçe işler oldukça değişecektir. Aşka inanmayan James 'in aşka inandırılması lazım yani :) 


                                                   Rahat , sevgili dolu Sophia soğuk İngiliz adetlerine uymakta epey zorlansa da öğrenmesi gereken çok şey vardır. Bir de genelde pek sevilmeyecek tip soğuk bir kaynana. Mesafeli bir koca ve kilometrelerce uzakta olan ailesi de işleri kolaylaştırmaz ama Sophia çok azimli , sabırlı ve çok şeker. James 'e kızdığım anlar olsa da onu da sevdim. Hafif sırlarla süslenmiş , keyifli bir kitaptı. Seriye başlamadıysanız bir yerlerden başlayın , ikinci kitap olur üçüncü kitap olur :) 

... James, onu kendisine doğru biraz daha çekti. ''Benim hakkımda duyduğunuz dedikoduları bir yana koyun. 'Durgun sular derinden akar' atasözünü duymadınız mı hiç?''... James derin bir nefes alırken , göğsü inip kalktı. '' Buraya geldim ; çünkü sana sahip olmamayı düşünmeye bile dayanamıyorum.'' Bakışları onun bakışlarıyla buluştu. '' Bu sana söylediğim şeylerin en doğrusu. ''... '' Çok yaramaz bir düşessin sen, '' dedi James ve Sophia onun sesinden bunun hoşuna gittiğini anlamanın ve gözlerinde o şehvetli bakışları görmenin tadını çıkardı. '' Ama  dikkatli olsan iyi olur , yoksa kendini birazdan sırt üstü bulacaksın ve bence annen, at arabasında bacakların havaya kalkmış bir fotoğrafından pek hazzetmez. Hele de New York Times 'ın ön sayfasında. ''... James , içinde bir sarsıntı hissetti. '' Daha önce sana benzer kimse tanımamıştım, Sophia. Kimse duygularını ifade etmeye bu denli istekli ve korkusuz olamaz.''
    Sophia , onun gözlerinin içine baktı. '' Belki, bir ara sen de denemelisin. ''

                                                                                            EPHESUS YAYINLARI

                                                                                         Çeviren : Deniz Beril Bacaklılar 
                                                                                                         2013
                                                                                                      364 Sayfa

4 yorum:

 1. vay canına , bu düklü ve düşes hayali kuran kitaplardan kaç tane okumuşumdur hiç bilmiyorum , dur bir bakayım , özlemişim :D

  YanıtlaSil
 2. Okumak istediğim ancak bir türlü başlayamadığım seri :D Kitabın anlatıldığı zaman çok geç geliyo bana ya :D Genelde 1500-1600'lerin hayranıyım ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok zamansal detay yok gibi , severek okudum ben.

   Sil