11 Ekim 2014 Cumartesi

The 100 || Kass Morgan || Yorum& Dizi Karakterleri || Konuşan Kitaplar ile Blog Turları || Okudum Bitti-127

                                    The 100 turumuzun son gününe de geldik. Facebook çekilişimiz henüz bitmedi , şansınızı bir de orada deneyin derim. Alıntılarımı burada paylaşmıştım. Şimdi de kısaca kitap hakkındaki yorumumu ve dizi karakterlerini paylaşacağım sizlerle.


                                 Dizideki başlıca karakterlerimize de bakalım hemen ;)
                                                 
                                           

                                         Marcus Kane & Abigail Griffin & Thelonius Jaha                                    Şimdilik kitabımızda Jasper karakteri yoktu. Dizide de Glass ve Luke yok . Onları da kitabı okurken kafanızdan bir dream cast çalışması yaparsınız artık.  Dizi ile ilgili yazısını okumak için Kitap Sayfaları 'na uğrayabilirsiniz. Tık tık 


 go kitap

                                 Dünya 'da meydana gelen felaketler sonucu kurtulabilen insanlar , bir uzay gemisinde yaşamaya başlamışlardır ve kendi içlerinde sosyal sınıfları vardır. Hayat benzer şekilde devam etse de tükenen kaynaklar sebebiyle sıkıntılar başlar . Kalan kaynakları idareli kullanabilmek ve Dünya 'nın yaşanabilen bir durumda olup olmadığını keşfetmek için bir keşif ekibi Dünya 'ya gönderilmek zorundadır ve gözden çıkarılacak grup  suçlu gençlerdir. Hepsine suçlu demek epey haksızlık olur çünkü o kadar küçük şeyler suç sayılıyor ki ...                                 Clarke , Belamy ve Wells sayesinde Dünya 'da yaşananları ,  Glass sayesinde de geride kalanların durumunu öğreniyoruz ve karakterlerin anlatımıyla geçmişlerini de öğreniyoruz yani sık sık geçmişe gidip geliyoruz. Serinin ilk kitabı olduğu için tadı damakta bırakacak şekilde bitti. Ben henüz diziyi izlemeyi düşünmüyorum , kitabı sonlandırmadan diziye pek bulaşmak istemiyorum.                                 Aşk var , macera var , mücadele var , fedakarlık bolca var. Bu kitap okunur diyorum kısaca. Kapağı da oldukça ilginç , mıknatıslı kapak sayesinde kutu gibi duruyor. GO! KİTAP 'a kocaman bir hoş geldin diyorum :) İlginç kapakların devamını diliyorum. ...  İnsanlar Dünya 'yı en karanlık zamanında terk etmişlerdi. Kaç tanesinin geri dönmeye çalışırken öldüğü, Dünya 'nın umurunda olmazdı.

8 yorum:

 1. Ablamm mimlendinn =)

  http://pillikutuphane.blogspot.com.tr/2014/10/okunmay-bekleyen-kitaplar-mimi.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amanın , bu çok zor , bizim kütüphanemiz ortak annemle :) Listelesem okunmamış yüzden çoktur , şiirler hariç :)

   Sil
 2. Mimledim :) Bloguma eklerim...
  http://resimdefterimm.blogspot.com/2014/10/mim.html

  YanıtlaSil
 3. finn yoksa onun niye fotoğrafı var

  YanıtlaSil