6 Temmuz 2013 Cumartesi

Okudum Bitti - 61 : Sürgün Gibi Masallarda / Hayatı ve Yapıtlarıyla İlhan İrem - Michael KuyucuBu güzel kitabı tesadüfen görüp almıştım ve okuma listemde olmamasına rağmen geçen gün kitaplığıma hayran hayrana bakarken , İlhan İrem dinliyordum ve gözlerim kitaba takıldı. Bir ön okuma yapayım diye aldım , hayran hayran okurken bitiverdi. :)İlhan İrem ' i nasıl sevdiğimi anlatamam :) Çok sıkı bir hayranıyım. Sesi , şarkıları, duruşu , kısaca her yönüyle benim için vazgeçilmezlerdendir.


Michael Kuyucu ' nun kaleme aldığı bu biyografik kitapta İlhan İrem ' e çok derin olmayan ama yeterli olan bir bakış atıyoruz. Eserleri,sanatçı kişiliği, evliliği, askerlik dönemi , TRT ile olan bazı sorunları , bazı magazin haberleri ve daha fazlasıyla İlhan İrem ' li bir ya da birkaç saat geçirmiş oldum. İyi yaptım. :)  O harika şarkılarından bazılarının sözlerini okumak bile yeterdi ... Kitabın kapağını da çok sevdim. Sazlıklardan havalanan ördekler...Bu yazının altına hangi şarkıyı paylaşsam diye düşünmek zorunda kalsaydım çok zorlanırdım. Çünkü bütün şarkıları harika. Ben de kolaya kaçtım. Kitaba adını veren güzel şarkıyı seçtim. Keyifli dinlemeler , keyifli okumalar.
PEGASUS  YAYINLARI
1. BASKI
AĞUSTOS 2008
159 SAYFA


8 yorum:

 1. GENÇLİĞİMDE BENDE ÇOK DİNLERDİM
  HEY GİDİ GÜNLER HEY
  HAYIRLI SABAHLAR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana da hayırlı sabahlar ablacığım :)

   Sil
 2. Ben böyle kitapları seviyorum, bir sanatçıyı anlatan veya bir sanatçının kendini anlattığı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de :) Aslında otobiyografileri daha çok seviyorum :)

   Sil
 3. cok severım... sevgılı esım bana olan askını bu sanatcının eserlerını soyleyrerk ılanı ask etmıstı...çok severım o yuzden ve okumak ısterım:)tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şarkısında ayrı bir tat, ayrı bir mükemmellik var. Eşiniz hedefi on ikiden vurmak için doğru seçim yapmış. Mutluluğunuz daim olsun :)

   Sil