31 Ocak 2018 Çarşamba

Okudum Bitti- 8: Uyanış || Scott Sigler
                   Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı mıknatıslı kapaklarıyla farkını ortaya koyan GO! Kitap güzellerinden. Uyanış serinin ilk kitabı. Çok güzel olduğuna dair birkaç yorum okuyup merak etmiştim. Hazır ikinci kitap da çıkmışken üçüncüyü beklemeden başladım seriye. En kısa zamanda devamını da okuyacağım.

          Kitabın sonunda yazarın çok tatlı bir notu var, özetle şöyle diyor : ''Başkalarına, olay örgüsüne dair, sürprizi kaçıracak bir ipucu vermeyin... Bir okurun şaşırmak için tek bir şansı vardır.''  

      O zaman yazarı dinliyorum. Zaten normalde de önemli bilgiler vermem.

          On ikinci doğum gününde olduğundan başka bir şey hatırlamadan uyanan kahramanımız kendini bir tabuta kapatılmış olarak bulur. Yardım çığlıkları da karşılık bulmayınca yaşından beklenmeyen bir güçle, adeta Beatrix Kiddo gibi tabuttan çıkar. Etrafında başka tabutlar olduğunu görür ve onların da içinde birilerinin olduğunu fark eder. Hepsi bir araya geldiğinde ortak noktalarını fark ederler: Hepsi de on ikinci doğum gününde olduğunu düşünmektedir ve üstlerinde aynı kıyafetler vardır. 

        Bir an önce kapalı oldukları ürkütücü yerden çıkmaya karar verirler ve macera başlar. Sonuna kadar merakla, zevkle okudum. Doğal olarak çok da heyecanlı bir yerde bitti. Devam kitabını okumak için sabırsızlanıyorum. Bir ya da iki kitap sonra okuyacağım. Sonra da daha büyük bir merakla üçüncü kitabı bekleyeceğim sanırım. :) 

       
''Kimse adını bilmiyordu. Neden burada olduklarını bilmiyorlardı. Bizim kim olduğumuzu bilmiyorlardı. Kesinkes bildikleri tek şey vardı: Bugün onların doğum günüydü.''


'' Benim toz denizi sandığım şey, ölüm okyanusuymuş meğer.''GO! KİTAP

Çeviren: Selen Ak
480 Sayfa
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder