13 Ocak 2018 Cumartesi

Okudum Bitti-2 : Neden Ben || Jale T. Elhadef
                 Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı yine ilk defa okuduğum bir yazara ait. Yazarın üçüncü kitabıymış. Daha önce iki hikâye kitabı yayımlanmış. Aslında hikâye kitaplarıyla tanışıp sonra romanları okumayı daha çok seviyorum ama bazen de böyle oluyor işte. 

       Sevgili Kitap Gurmesi yazarla çok tatlı bir röportaj yapmış. Okumak isterseniz tık tık

          Büyük bir tesadüfle başlıyor kitap. Tesadüflere inanır mısınız? Hani bazen bu kadarı ancak filmlerde, kitaplarda olur deriz ya işte öyle bir tesadüfle başlıyor her şey... Ya da biz öyle zannediyoruz. Beyonce konserinde, Las Vegas'ta koca mekanda ayağına basan adamın bir Türk çıkması Leyla için de büyük bir sürpriz oluyor haliyle. Sabah kendine geldiğinde işte o adamla, Mert ile evlenmiş olduğunu öğrenip asıl büyük sürprizi yaşıyor. 

        Sonra mı ? Bir anlaşma yapıp yola koyuluyorlar. Böylece Las Vegas'ta başlayan aşklarının İstanbul perdesi açılıyor. Tam da kapakta yazdığı gibi: ''Gelecek aslında geçmişin küllerinden mi doğar?'' Dedirtecek sırlar ortaya dökülür. Devamı da olacakmış ama biraz zamanı varmış. 

          Benim için çok şaşırtan bir kitap değildi ama sıkılmadan okudum. Sarıyla laciverdi birlikte pek sevmesem de kapağı da hoşuma gitti. Hepimizin hayatında güzel tesadüfler olsun arada. Bol kitaplı günler dilerim.

''Günaydın! Karıcığım!''
''Küçükken hiç evcilik oynamamışsın da içinde kalmış gibi davranıyorsun!''''Ayrılıkla biten bütün aşklar gibi kavuşamamak mı en güzeli? Romeo ile Jülyet'i, Aslı ile Kerem'i, Leyla ile Mecnun'u ölümsüzleştiren hep kederleri mi?''''Hiçbir şey için geç kalınmıyor aslında, değil mi?''''Öylesine hissederek söylüyorduk ki birbirimizin ismini, başka bir şeye gerek kalmıyordu...''''Utanmasam folyo sarıp minik plastik kutularda derin dondurucuya kaldıracağım. Ya da eskilerin yaptığı gibi salamura mı yapsam? Hep tazecik kalsa bu his, eskimese, yine yeniden çeksem içime...''''Cemal Süreya'nın dediği gibi: 

Tam unuttum derken,
Bir şarkı çalar,
Biri onun gibi güler,
Birisi parfümünü sıkıp onun gibi kokar,
Tüm unuttuğun boşa gider! ''CARETTA KİTAP

1. Baskı Kasım 2017
424 SayfaHiç yorum yok:

Yorum Gönder