23 Ocak 2018 Salı

Okudum Bitti-4 : Kedilerin Dili || Spencer Holst
              Kitap seven herkese merhaba. Bu ay içerisinde okuduğum kitaplardan biri Kedilerin Dili. Yazarı ilk defa okudum. Daha önce Dost'tan çıkmış. Hatta isminden dolayı heveslenip alayım demiştim ama baskısı olmayınca internetteki sahaflarda da yüz liraya falan satmaya çalışıyorlardı. Öylece unutmuştum. İnstagram'da çok sevdiğim iki ayrı kişinin paylaşımlarında görünce  Dedalus Kitap'a teşekkürlerimi sunarak hemen attım sepete. 

         Zebraların Hikâyecisi adı altında çıkan ilk kitap. Devamını da (Büyücünün Kızı) okuyacağım. İlginç bir okuma oldu benim için. Çünkü öyküler de ilginçti. Bazen gotik masallar gibi, bazen ne oldu şimdi ya dedirten, ay başlamadan bitti bu da dedirten öykülerdi. Çok güzel cümleleri var Holst'un. 

       En çok sevdiklerimden biri de ''Sumatralı Dev Sıçanın Macerası'' oldu.
''Bundan binlerce yıl öncesinde, kediler muazzam bir medeniyete sahipmiş; kusursuzca çalışan bir dünya idareleri varmış; uzay gemileri de varmış ve kâinati araştırırlarmış, sonra nükleer enerji kullanmayan büyük enerji santralleri varmış; radyo ya da televizyona ihtiyaçları yokmuş çünkü bir nevi zihinsel telepati kullanıyorlarmış ve daha türlü türlü harikalar...''


''İnsanların çoğunlukla çıplak ayakla dolaştığı bir ülkede ayakkabıcı olmak bir sanattır.''DEDALUS KİTAP

1. Baskı Şubat 2017
118 Sayfa2 yorum: