20 Ağustos 2017 Pazar

Okudum Bitti- 99: GriTopya || Pia & Yeşim Demir


         Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı Pia ve Yeşim Demir tarafından yazılan Gritopya. İki yazarı daa ilk defa okuyacak olmanın heyecanı ile başladım. İlginç bir okuma oldu.


        Gezegenimizin olası bir geleceğine yolculuğa çıkarıyor kitap bizi. GriTopya çünkü güneş ışınları bile gri. Yeşilin katledilmesi, küresel ısınma derken doğal kaynakların yok olduğu bir olası gelecek. Kadınlar kısacık bir süre içerisinde  anne olabiliyorlar. Yapay bir fanusun içerinde kısa sürede oluyor bebekler. Bitki gibi. Teknoloji ileri ama kaybedilenler daha büyük. Zaten şimdi bile öyle değil mi?  


        Hem oldukça kısa bir kitap, hem de birçok detay barındırıyor. Mesajlar veriyor. Gri bir dünyada Nancy ile renkler için mücadele etmek için okuyun gitsin. Devamı olacak mı bilmiyorum ama olursa okurum. :) 
''Bazen çok büyük sessizlikler duyabileceğiniz en desibelli çığlıktır.'''' Aşk, her devirde insan kalbini güzelleştirmeye sebepti...''''Hepimiz biliriz ki, insanoğlu evrende bilinen en akıllı ve en gelişmiş canlıdır. Ancak insanoğlu kadar yaşadığı dünyaya, çevresine, geleceğine zarar veren başka bir canlı yoktur. Para, hırs, çıkar, kibir insanoğlunun kendi kendini yok etme silahlarındandır. Sevgi, saygı, mutluluk gibi duyguların, çoğunlukla para arzusu, hırs, makam gibi kötü isteklere mağlup olmasına izin verirsek geride yaşamdan ne kalır ki?''''İster iyilikle ister kötülükle, küçük yaşlarda çocuk beyninin en temiz halini neyle doldurmaya başlarsanız, onu alır o beyin.''

DESTEK YAYINLARI


Haziran 2017

184 Sayfa       

     
     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder