16 Temmuz 2017 Pazar

Okudum Bitti- 90: Melez || Tuğba Kartalkaya             
          Kitap seven herkese merhaba. Günün kitabı çıktığı günden beri İnstagram'da görüp merak ettiklerimden Melez. Konusuna şöyle bir bakınca okurum, hatta severim bence dedim. Yanılmadım da. Serinin ilk kitabı. Devamını da merak ediyorum. Yeni yazarlar keşfetmeyi çok seviyorum zaten. Var mı sizin de son zamanlarda ilk defa okuyup, sevdiğiniz yazarlar? 


             Ayça'nın ailesini ziyaret etmek için çıktığı yolculukta kaza geçirmesiyle başlıyor kitap. Biz bu arada Ayça 'yı tanımaya başlıyoruz sevgisiz bir ortamda büyümüş bir kız Ayça. Çocukluğundan beri rüyaları garip ve korkunçtur. En sevdiği insan, teyzesi de uzağa taşınınca büsbütün yalnız hissetmeye başlar. Rüyaları da şiddetini artırır. Hayal mi, gerçek mi, rüya mı karışık haldedir. Artık rüyalarına bir anlam vermesi gerektiğine karar verir. Bu uğurda Türkiye'den Makedonya ve Sırbistan 'a gider. Tolga 'Dan hiç bahsetmedim, sürpriz olsun okuyacaklara. 

       Balkanlar'a uzanan gizemli ve fantastik bir yolculuğa çıkmak hem ilginç hem güzel geldi bana. Kim güvenilir kim değil ben de en az Ayça kadar tereddüt ettim. Daha fazla detay verip heyecanını kaçırmayayım. Devamı için beklemedeyim. :) 


''Rüyalarının onu kötü bir sona sürüklemediğine inanmak istedi. Başka bir şansı da yok gibiydi.''''Yakında  tüm sorunlarının çözüme ulaşacağına inanıyordu. Oysa insanın en tehlikede olduğu an vakitsizce rahatlama duyduğu andır. ''''İnsan çaresizlik içindeyken kendisinden beklenmeyen cesareti gösterebilir.''''Hayatta kalmak için umuduma tutunmak zorundayım. ''''İnsanlar galiba hep ellerinde olmayan şeylere sahip olduklarında mutlu olacağını sanıyor. Oysa mutluluk bir seçimdir. Çevrene nasıl baktığın, dünyayı nasıl gördüğün, ne hissetmeyi seçtiğindir. Mutsuzluk ise sanırım daha çok bir bağımlılık gibi, mutlu olmayı hayal etsen de bir türlü kurtulamadığın türden.''

FANTASTİK KİTAP


416 Sayfa

20172 yorum:

  1. Merhaba,

    Bir kitap için bloggerlarla bir çalışma yapılmak isteniyor. Kitabı bloggerlara göndermek ve yorumlarını sayfalarında yazmalarını istiyorlar. Böyle çalışmalara sıcak bakıyor musun? Cevabına göre sitenin adını ileteceğim. Sevgiler :)

    YanıtlaSil