9 Temmuz 2017 Pazar

Okudum Bitti- 86: Şeftali Kokan Sırlar || Jodi Lynn Anderson

                  Kitap seven herkese merhaba. Şeftali serisinin ilk kitabını çıktığı zaman okumuştum. Sonra devam kitaplarını almadım. Öylece kaldı. Sonra çok sevdiğim bir arkadaşımın çekilişinde kitaplar kazanmıştım. İçerisinde bu kitap da olunca artık üçüncü kitabı da alırım diyordum ama o da hediye geldi. Yani toplama bir seri oldu. 

   Şeftali Kokan Bir Yaz hakkındaki yazım için tık tık . 


  İlk kitapta tanıştığımız Murphy, Leeda ve Birdie ile yeniden buluşmak güzeldi. Aradan bana göre uzun bir zaman geçtiği halde unutmamış olmam da sevindirici. :) Kızlarımız bu kitapta büyüyorlar, olgunlaşıyorlar. Hepsi kendi hayatlarını sorguluyor, yaşadıkları sorunlarla yüzleşip aralarındaki bağı koruyacaklar mı işte kitabın olayı bu. :) Bu kitapta baş rolde Leeda var. Hem aile içi durumu hem Rex derken , aslında Leeda'yı çok sevmesem de arada onun için üzülmeden de edemedim. 


       Olaylı, öyle büyük sırlı bir kitap değildi. Sessiz sakin okundu, bitti. İlk kitabı daha çok sevmiş olsam da, seri bitirme sevdasına üçüncüyü de okudum çoktan. Hatta hemen şimdi onun da yazısını paylaşacağım. Çünkü okuyalı epey oldu ben de tembelim. :) 
''Eğer insan bildiği kadarından çok daha fazlasını bildiğine inanırsa, işin sonunda bir geri zekalı durumuna düşüyordu.''


''Murphy her zaman evliliğin insanları birbirine tutsak etmek için toplum tarafından dayatılan bir maskaralık olduğunu düşünürken, kendini yolun kenarında gösterişsiz bir düğünü hayal ederken buldu.''


''Bazen bir şeyleri olduğu şekliyle kabul etmek gerekirdi. Bazen de pes edip vazgeçmek gerekirdi.''


''Neye sahip olduğunuzu onu kaybetmeden asla anlayamazdınız.''
NOVELLA DİNAMİK

Çeviren: Sevan Amiroğlu
1. Baskı Ekim 2015
368 Sayfa

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder