17 Ocak 2017 Salı

Okudum Bitti- 4: Şampiyon || Marie Lu
              Herkese merhaba. İşte bir serinin daha sonuna geldik. Seri kitapları beklemeyi hiç sevmiyorum. Hepsi tamamlanınca mutlu mesut okumak daha güzel oluyor. Hani bekleteceksem de ben bekletiyorum. :) 

Efsane burada , Deha (dün yazdım) şurada.  

              Seriyi sevdim. Bunda en büyük etken son kitap yani Şampiyon oldu. Her yönüyle serinin bombasıydı. Kapağı güzel, Day'in bölümlerinin rengi efsane. Kırmızı ♥. İlk kitaptan beri artan bir beğeniyle okudum. Hatta Şampiyon'u okuyup ağlayanlar falan olmuş. Ben mi , ağlamak mı? Hiç canım. Seriyi okumadıysanız bundan sonrasını es geçiniz. :) 

             Final kitabı olunca elbette düğümler çözülür. Savaş çanları çalmaya başlar. Koloniler Cumhuriyet 'e  veba salgınlarını bahane ederek savaş açmak üzeredir. Cumhuriyet 'in tek seçeneği belirlenen sürede ilaç üretebilmelidir. İlacın da Day'in kardeşi Eden 'dan üretilmesi gerektiği düşünülür. Day'i razı etmek kolay olmaz elbette. Afrika da Koloniler'in yanında güçlü bir müttefiktir. Birbirlerinden ayrı oldukları için June , Day 'in durumundan bihaberdir. Tüm bu savaş, mücadele içinde öyle bir an geliyor ki, kalbinize resmen öküz oturuyor. O son yok mu, ne kadar güzeldi ya. :) ... Ölecekken, âşık olduğunuz kızla iletişimde kalmaya çalışmanın ne anlamı vardı ki? ... June devam etmeden önce diğer tarafta kısa bir duraklama oldu. ''Merhaba.'' Sonra uzun bir sessizlik oldu. ''Nasılsın?''

    Aniden sözcüklerin bir fırtına gibi patlamak üzere içimde biriktiğini hissettim. Her şeyi açık açık söylemek istedim : Birbirimizden ayrıldığımız o günden beri seni her gün düşünüyorum, seninle konuşmadığım için özür dilerim, keşke benimle konuşsaydın. Seni özledim. Seni özledim.

Bunların hiçbirini söyleyemedim. Onun yerine tek diyebildiğim, ''İyiyim. Senden ne haber?'' oldu.... ''Her yeni sabahla birlikte her şey tekrar mümkündür, değil mi?''... ''Bazen güneş daha erken batar. Günler sonsuza kadar sürmez, bilirsin. Ama elimden gelen en iyi şekilde mücadele edeceğim. Sana bunun sözünü verebilirim.''

PEGASUS YAYINLARI

Çeviren: Sefa Emre İlikli
1. Baskı Nisan 2015
360 Sayfa


         

2 yorum:

  1. Yeni bir sabahla her şey tekrar mümkündür bence :)Gününüz güzel geçsin :)

    YanıtlaSil