24 Şubat 2014 Pazartesi

Kitap Tanıtımı : Soğuk Çelik || Paul Carson || Altın Bilek Yayınları                                                                Yazar adı : PAUL CARSON
                                                          Çeviren: ERDEM ATİK
                                                  Yayınevi : ALTIN BİLEK YAYINLARI
                                                         Türü : KORKU GERİLİM
                                                         Basım TarihiŞUBAT 2014
                                                                     Sayfa Sayısı: 398

“Birinci sınıf bir gerilim kitabı.”
Sunday Tribune


“Kitabı okumaya başlamadan evvel ertesi sabah erken kalkmanız gerekmediğinden emin olun. Başladığınızda bitirmek için ertesi günü bekleyemeyeceksiniz.”
London Book Reviewer


Dublin’deki bir parkta genç bir kıza ait cansız bir beden bulunur. Kız, vahşice ölüme terk edilmiştir. Cesedin bulunuşunun ardından, olay yerine gelen ekipler, adli psikoloji uzmanının da katıldığı soruşturmayı derinleştirdikçe, bunun basit bir cinayet vakası olmadığı ortaya çıkıyordu. Bu gelişmeler hem Dublin polisi için hem de politikacılar için bir kâbusun başlangıcıydı. Bulunan kız, hükümetin en önemli projelerinden biri olan Kalp Vakfı’na ait Mercy Hastanesi’nin başına getirilen Amerikalı bir cerrahın kızıdır.
Amerikan Hükümeti katilin bulunması için baskı yapmaya başlamışken, Mercy Hastanesi’nde Frank Clancy ise alışılmadık iki ölüm vakasıyla uğraşıyordu. İki soruşturmanın yönü de aynı tarafa dönmeye başladığında, işin içindeki herkes büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaktı.
Paul Carson, Son Görev ve Neşter’den sonra, okurlarını yeniden hastane koridorlarında büyük bir gerilimin içine sürüklüyor. İlk satırından son satırına dek temposu hiç düşmeyen Soğuk Çelik, İrlanda’nın en büyük suç yazarlarından biri kabul edilen ve kitapları milyonlar satan yazarın ustalık eserlerinden biri…


“Carson deha düzeyinde bir kurgu ustası ve öyküye hayat veren bir soluğu üflemeyi başarabilen nadir yeteneklerden.”
Sunday Tribune


“Soluk kesici öyküsü ve donanımlı karakterleriyle alkışı hak ediyor.”
GQ


“Yazar, Hannibal Lecter kadar gaddar ve kötü bir karakter yaratmış.”

Irish Times

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder