1 Kasım 2013 Cuma

Sarah Jio Kitapları : Mart Menekşeleri / Yağmur Sonrası | Konuşan Kitaplar ile Kitap Günleri
                          Dün yazarımızı tanıttık ( gerçi çoğumuz tanıyorduk , hatta çok seviyoruz ) , yeni kitabı Böğürtlen Kışı'na göz attık. Bugün de şeker yazarımızın önceki kitaplarını bir hatırlayalım.                          Sarah Jio , Mart Menekşeleri ile kalplerimize giriş yaptı sonrasında Yağmur Sonrası ile kelimenin tam manasıyla kalbimize taht kurdu. Sizi bilmem ama benim için çok çok güzel , duygulu harika bir kitaptı. Şimdi bu iki güzel kitabımızı okumayanlar için tanıtalım , okuyanlar için hatırlatayım :) 2012 Aralık ayının sonlarında tur konuğumuz olan Mart Menekşeleri ile başlayalım....


Orjinal Adı: The Violets of March
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Yazar: Sarah Jio
Tür: Romantik / Gizem 
Sayfa: 336


Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.
Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...
Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman... 


İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.


Aşk, tarih ve gizem... Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman.

Jodi Picoult

Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı... Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz.

  Library JournalMart Menekşeleri'nin  Ön okuma ve Trailer 'ı için buraya"Tanrı'nın gözünde bütün günahlar aynı değil miydi ?Çocukluğumdan beri pazar ayinlerinde duyduğum şeyi bu değil miydi ? Bir anda kendimi cennetten kovulan bir kafir gibi hissetmiştim."

Kalbim üzgün ve yalnız.Sadece seni özlüyorum sevgilim, sadece seni…


Daha fazla alıntı için buraya ve şuraya  ,

 kitap hakkında kısa yorumum için de buraya uğrayabilirsiniz.

Tugcenin Kitapliği 'nın yazarla yaptığı güzel söyleşi burada.

Şimdi de sıra geldi Nisan 2013 'de yine bir Konuşan Kitaplar ile Kitap Günlerine  misafir olan Yağmur Sonrası 'naOrjinal Adı: The Bungalow
Yazar: Sarah Jio
Yayın evi: Arkayda Yayınları
Tür: Dram, Gizem, Cinayet, Tarih, Romantik
Çeviri: Duygu Parsadan
Sayfa Sayısı: 347II. Dünya Savaşı’nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet…

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır… Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası’ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, II. Dünya Savaşı’nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası’nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green’e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar… Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir?

Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?

Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jio’dan muhteşem bir başyapıt… Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.


“II. Dünya Savaşı’nda Pasifik’in tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikâyesi.”
Kristin Hannah


Ön okuma için buraya , oraya ve şuraya,

Videolu tanıtım için buraya,...Ben ona yalnızca bir parçamı verirken, o tüm kalbini bana vererek bütün hayatını bana adamıştı. Benim kalbimdeyse, içinde sönmeyen bir mumun yandığı, kilitli bir oda vardı.


... '' Pekâlâ, hayatım,” dedim.
“Ama seni uyarmam gerek. Benden bir peri masalı bekleme.” Jennifer yanımdaki sandalyeye oturdu. “Bu iyi,” dedi gülümseyerek. “Peri masallarından hiç hoşlanmam."
"Ve bu masalın kötü tarafları da var,” dedim, verdiğim karardan ötürü tereddüt eder olmuştum. 
Jennifer başını salladı. “Peki, mutlu bir sonu var mı?” 
“Bundan pek emin değilim."Daha fazla  alıntı için buraya ve şuraya uğrayabilirsiniz.

Yazarımızla kitabı hakkında yaptığımız söyleşi şurada.

Benim yorumum ise burada.
Böğürtlen Kışı çekilişimize katılmayı unutmayın. Böğürtlen Kışı Ön Okuma ve Trailer' ı için tık tık
Yan tarafta bulunan fotoya tıklayabilirsiniz. Bol şans.

                         
                                         

2 yorum:

  1. Ben 'okumayanlar için tanıtalım' kısmındayım, bir de siz böyle tanıtınca Sarah Jio henüz okumadığım için pişman hissettim bir an kendimi, ciddi ciddi merak ettim kitapları

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok keyifli gerçekten kitaplar , tavsiyemdir:D

      Sil