19 Kasım 2013 Salı

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları | Gül ve Avcı | Asude | ALINTILAR

                                       Blog turumuzun bu defaki misafiri Ephesus Yayınları'ndan çıkan  Gül ve Avcı. Kitabımıza ve yazarımıza dair birçok güzel detay , yorumlar , söyleşi ve çekilişimiz için bizimle kalın.


                                     Öncelikle sizlerle birkaç güzel alıntı paylaşayım ;


 
 
 
 
...  Manevi babası olan Desmond amcanın hafiyelik bürosu '' Londra'nın Sırları'' nda çalışan bir yetimdi Evelyn. Ya da Des amcanın dediği gibi , yeniyetme bir dedektif... Aslında tüm bunların içinde en çok da koruyucu babası Desmond Simmons 'ın sağ kolu , asistanı, hizmetçisi, sekreteri kısacası her şeyiydi!
 
 
 
 
 
 
... "Sende bana ait misin, Lord Wharton? Her şeyini bana vermeye hazır mısın? Ah, paranı ya da unvanını istemiyorum. Sadece o taş kalbini, hileyle dolu kafanı, kibirli dudaklarını, küstah bakışlarını, bir piç kurusundan farksız olan bu enfes bedenini... Sadece bunları istiyorum."

 
 
...  '' Katil olan kim? '' diye sormuştu Des Amca.
Adam atılarak küfreder gibi ''Harewood Dükü Julian Benedict Wharton ! '' demişti. Evelyn bu ismi işittiğinde başının döndüğünü, zeminin bir yılan gibi ayaklarının altından kaydığını hissetmişti.
 


 
 
... Anlaşılan Evelyn Drummond farkında olmadan eline bir balyoz almış ve Lord Wharton 'ın taşlaşan kalbini çoktan ufalamaya başlamıştı.
 
 
 
 
... Evelyn elini hızla atan kalbine bastırdı. Eğer imkanı varsa Albert ' a ömrünün sonuna kadar bakardı. Bunu seve seve yapardı , ama yanlarında Lord Wharton da olursa...... Kudretli Harewood Dükü alay eder gibi '' Tanrım , bir hizmetçiyi arzuladığıma inanamıyorum '' demişti. Kendisi ancak böyle kaçamak oynaşmaların kadını olurken Elnora gibi kadınlar o adamların daimi sahibi oluyordu. Evelyn bu düşünceler içinde uykuya daldığında aklında olan tek şey--- hayır, aklında bir şey yoktu ; her şey kalbindeydi. Terk edilmiş bir harabeden farksız olan kalbinden geçenlere ağlayarak uykuya daldı.


 
... '' Sen benim için, benim dudaklarım için yaratılmışsın Rosa, '' diye fısıldadı.
Tanrım, Evelyn bu fikre ölümüne sarılmaya hazırdı. Bu adamla müşterek bir kaderi, ona bağlı bir yazgıyı her şeyden çok istiyordu.
''Ya siz, siz Lordum... Siz de benim için mi yaratıldınız?'' diye sordu.
 

 ... '' Ve varlığın sevgilim, zincirlerle bağlı olduğum için ışığa erişemediğim zindanlardan çıkmaya benziyor... Geldin ve zincirleri çözdün , kapılarımı açıp beni ışığa eriştirdin. ''... Evelyn Rosa ' nın  hissettirdiği her şey, sıradanlıktan ya da tahmin edilirlikten uzaktı. O kadınla olmak ateşlere çırılçıplak yürümek demekti. Julian fark ettiği üzere o ateşlerde yanmaya çoktan gönüllü olmuştu.... Evelyn 'in gözleri parladı ancak kocası konuşmaya devam etti.
'' Sen benim en güçsüz yanımsın , sevgilim, ancak en güçlü yanım da sensin ! Söz konusu ssenken üstesinden gelemeyeceğim tek bir şey olmadığını biliyorum. Bana her şeyi, tüm delilikleri, tüm aptalca şeyleri, en cesur kahramanlıkları, dünyaya kafa tutmayı ya da onu hiçe saymayı... Kısaca her şeyi... Her şeyi, ancak sen yaptırabilirsin, Rosa! ''


                Kitap tanıtımı için buraya ,

                Yazar tanıtımı için oraya ,

                Çekilişimize katılmak için şuraya uğramayı unutmayın.
 


2 yorum:

  1. Kitap bu alıntılardan daha da güzel :D okumuş biri olarak söylüyorum, okumayan hata eder, historical severler kaçırmasın kitabı :D
    Ellerinize sağlık, çok güzel bir çalışma yapmışsınız, gerçi ben Tyrell'ın papa olacağım dediği repliği ve Gül ve Avcı adının geçtiği repliği ve Albert dolu replikleri de görmek isterdim :D

    YanıtlaSil
  2. Dream Cast'i ve kitap yorumlarınızı merakla bekliyorum :D Alıntılar çok hoş olmuş :D

    YanıtlaSil