13 Ağustos 2015 Perşembe

Okudum Bitti-65 : Bıraktığın Yerde Bekler mi Aşk? || Ophelia London                     Nemesis Kitap ile gerçekleştirdiğimiz Okuma Etkinliği 'ni takip ediyor musunuz ? Alıntıları paylaştığım yazımda çekilişler ile ilgili bilgileri vermiştim. Yoksa katılmadınız mı ? Alıntılar burada

                           Bundan bir önce okuduğum kitabın etkilerinden kurtulamamıştım. (yazısı henüz yayınlanmadı.) Şöyle beni mutlu edecek, iç sıkıntımı unutturacak , keyifli bir kitap lazımdı. İşte Bıraktığın Yerde Bekler mi Aşk? tam öyle bir kitap. Bir, iki oturuşta hemen bitecek, keyifli, romantik film tadında... Bir yandan da böyle şeyler zaten ancak filmlerde ya da kitaplar olur diye iç geçirebilirsiniz. Kapak görüldüğü gibi çok şeker, puntoları göz dostu, akıcı. Alın elinize uzanın deniz kenarına ya da benim gibi güneşlenmeyi sevmiyorsanız ağaç gölgesine, o da olmazsa benim favori okuma mekanım balkona, tercihen soğuk içecekler eşliğinde okuyun, nasıl bittiğini bile anlamayacaksınız. Tek atımlık çıtır çerez işte .:)
               Esas kızımız Tess, doğup büyüdüğü , ilk defa aşık olduğu kasabada müzik öğretmenidir. Dillere destan bir korosu vardır. Okulda yaşanan maddi sıkıntılar yüzünden ya müzik dersi ya da futbol seçmeli derslerden kaldırılacak ve dolayısıyla da kaldırılan dersin çalıştırıcıları işsiz kalacaklardır. Bu Tess 'e olduğu kadar okulan yeni gelen futbol koçu Jack 'e de kötü bir sürpriz olur. Üstelik ikisinin de paraya ihitiyaçları olduğu bir dönemde böyle bir sorun epey korkulu olur. Hangi branşın kalacağı elde edecekleri başarılara göre değerlendirilecektir. Hal böyle olunca da kıyasıya bir mücadele başlar. Ama işin güzel yanı Tess ve Jack 'in uzun yıllar öncesine dayanan kapanmamış bir hesaplarının olması.  Aralarındaki tatlı sert mücadeleyi okurken , Tess 'in ailesini ve en yakın arkadaşı Mac 'i de şöyle bir tanıyabilirsiniz.

Bu keyifli serinin devam kitaplarını da okumayı umuyorum. Benim gibi migreni olan ve okumadan duramayanlar için bu tarz kitaplar ilaç gibi oluyor. Bu da bana tebessüm ettiren alıntılardan biri ;
... '' Tess,'' dedi Jack ona doğru gelerek. '' Beni dinlemen gerektiğini biliyorsun.''
Tess başını yana eğip gözlerini kısarak ona bakti. '' Nedenmiş o?'' dedi.
Jack bir süre bekledi ve ardından yüzüne çarpık bir gülümseme oturttu. '' Çünkü ben senden daha büyüğüm.''
Bol kitaplı günler.

NEMESİS KİTAP

Çeviren: Merve Altıparmak
Ağustos 2015
318 Sayfa


6 yorum:

 1. aşk kitaplarıyla aram pek yok ama okuyabilirim bunu sanırım, teşekkürler, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 2. Tam yaz kitabı yani. :)

  Ben de beklerim Kafa'ya! Sevgiler... :)

  YanıtlaSil
 3. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 4. kez düzenliyoruz. Siz de başvurun. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707
  YanıtlaSil
 4. Bu sıcaklarda yormadan okunacak kitaplar da lazım. O ihtiyacı karşılıyor demek :)

  YanıtlaSil
 5. Yalnızca ismi bile kitabı okumak için yeterli :) Çok hoşuma gitti..

  YanıtlaSil
 6. şu aralar bu tip kitaplara müthiş ihiyacım var :D

  YanıtlaSil