10 Ağustos 2015 Pazartesi

Yaz Okuma Şenliği || Durum Raporum
   Umduğum gibi gitmeyen şenlik raporumla huzurlarınızdayım.

2. Kategori (10 puan): Bir çizgi roman veya foto roman.

Othello - W. Shakespeare

Everest Yayınları

208 Sayfa
4. Kategori (10 puan): Müzik temalı bir kitap ((Bir müzisyenin hayatı veya ana karakterlerden birinin müzisyen olduğu veya konusunun özünde müzik olan veya isminde müziği çağrıştıran bir kelime geçen bir kitap).

Sevda Kitabı - Leonard Cohen

Aylak Kitap

248 Sayfa6. Kategori (10 puan): Yasaklanmış bir kitap.

Minyeli Abdullah - Hekimoğlu İsmail

Timaş Yayınları
256 Sayfa
9. Kategori (10 puan): Herkesin tüm kitaplarını okumasını gönlünüzden geçirdiğiniz bir yazardan/şairden bir kitap. (Bu vesileyle kitabı ikinci kez okusanız da olur).

Evvel Zaman - Ercan Kesal

İthaki Yayınları

176 Sayfa
11. Kategori (10 puan): Bir öykü kitabı.

Doctor Who - 11 Doktor 11 Öykü

İthaki Yayınları

504 sayfa


13. Kategori (10 puan): Tiyatroya uyarlanmış bir roman veya öykü veya şiir (Doğrudan tiyatro eseri olarak yazılmış kitaplar kapsam dışı) Bu fikri de sevgili Neslihan kullanmıştı geçen şenliğin "kendi teman" kategorisinde. Ciddi tiyatro severler var aramızda. Onlara da selam olsun buradan. 

Tiffany'de Kahvaltı - Truman Capote

Sel Yayıncılık

128 Sayfa15. Kategori (10 puan): Adı sıfat tamlaması bir kitap (Sevgili sweet leaf'in bir önceki şenlikte kullandığı temaydı bu kategori ve bence çok orijinaldi. Kendisine sorma fırsatım olmadı ama bu fikri bu sefer hepimizin kullanmasında bir itirazı olmaz diye umut ediyorum. Şimdiden teşekkürler).

Yavru Kuş - Octavia Butler

Aylak Kitap
326 Sayfa

18. Kategori (Her kitap 10 puan, 3 kitabı da okuyana ekstradan 20 puan, toplam 50 puan)Avrupa edebiyatından üç kitap. Kitapların biri İngiliz, biri Fransız, biri Alman edebiyatından olmalı. Türk edebiyatı kapsam dışı.

Yokyer - Neil Gaiman

İthaki Yayınları

372 Sayfa


Nagazaki - Eric Faye

Can Yayınları

88 Sayfa


Michael Jackson Gerçek Hikaye - Dieter Wiesner

Pupa Yayınları

240 Sayfa

19. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 30 puan, toplam 60 puan): Aynı yazardan üç kitap. (Kitaplar aynı seriye ait olabilir).

RIFAT ILGAZ / Çınar Yayınları

Pijamalılar - 198 Sayfa
Hoca Nasrettin ve Çömezleri - 143 Sayfa
Yokuş Yukarı- 200 Sayfa20. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 20 puan, toplamda 60 puan): Şimdiye kadar hiç kitabını okumadığınız dört yazardan birer kitap. Yazarların ikisi Türk, ikisi yabancı, ikisi kadın, ikisi erkek olmalı.
Yeni yazarları keşfetmek lazım. Kim bilir şimdiye kadar hiçbir kitabını okumadığımız ama çok seveceğimiz ne çok yazar var. Bir Türk kadın, bir Türk erkek, bir yabancı kadın, bir yabancı erkekten olmak üzere toplam 4 kitap okumanız gerekiyor.


Çocukluğun Soğuk Geceleri - Tezer Özlü

Yapı Kredi Yayınları

72 Sayfa21. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 50 puan, toplamda 80 puan): İsminde aynı kelimenin geçtiği üç kitap. ("Bir" sözcüğü kapsam dışı).
Örnek: Susuz Deniz / Arthur C. Clarke, Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek / Cengiz Aytmatov, Deniz İşçileri / Victor Hugo.

Kediler Güzel Uyanır - Yekta Kopan

Can Yayınları
128 Sayfaİstanbul'da Kedi - Gündüz Vassaf

Yapı Kredi Yayınları
300 SayfaKedisiz - Soydan Kızgın

Postiga Yayınları

128 Sayfa

22. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 40 puan, toplamda 80 puan): Kendinizin belirleyeceği bir temaya uyan dört kitap.
Temaları zorlaştırıp kolaylaştırmak sizin elinizde. Bu kategoride herhangi bir edebi türe ilişkin 4 kitap okuyabileceğiniz gibi (örneğin 4 bilim kurgu kitabı), tek bir ülke veya bölge edebiyatına ait (örneğin İngiliz edebiyatı), tek bir yazara ait, tek bir konuya ait (örneğin ölüm temalı kitaplar), tek bir edebiyat ödülüne ait (örneğin Pulitzer ödüllü kitaplar) kitaplar okuyabilirsinTemam : Pınar'sal kitaplar

Gece Yarısı Çocukları - Salman Rushdie

Metis Yayıncılık
492 Sayfa


Albaya Mektup Yok - G.G. Marquez
Can Yayınları
80 Sayfa

Toplam 19 kitap = 190 puan

4287 Sayfa + 42 puan

18 , 19 ve 21. kategorilerden ekstra 20+30+ 50 = 100 puan


Toplam : 332 Puan

2 yorum: