15 Ocak 2014 Çarşamba

Kitap Tanıtımı : Uzak Ülke | Nancy Grossman || Parodi Yayınları


UZAK ÜLKE
NANCY GROSSMAN
Orijinal Adı: A World Away
Çevirmen: Songül Doğru Getir
Yayın Yılı: 2014
Sayfa: 432
Bu naif roman kalplerinizi ısıtacak. – Kirkus Review  (2012 Yılı, En İyi Gençlik Romanları)
Nancy Grossman’in hikâyesi, Amishlerin yaşam tarzını tüm yönleriyle gözler önüne sererken, aynı zamanda bu kendi kabuğundan dışarıya çıkmayı reddeden, sıra dışı toplumun dış dünyaya karşı gösterdiği reaksiyonu da başarıyla tasvir ediyor.

 –Publishers Weekly

Gözlerinizi kapatın ve hiç cep telefonu kullanmamış, kot pantolon giymemiş, sinemaya gitmemiş, 16 yaşında bir genç kız hayal edin. İşte karşınızda Eliza Miller. Ama artık Eliza’nın, kendisinin de bir üyesi olduğu Amish topluluğundan uzaklaşıp hayatına yön verme zamanı gelmiştir. 

Rumspringa döneminde, Chicago’nun banliyölerinden birinde, dadı olarak çalışma imkânı yakalayan Eliza, modern dünya ile tanışmak üzere ailesinin yanından ayrılır. Evden ayrılan Eliza, kendisini nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanmaktadır. Gittiği yerde, kaderi Josh isimli bir gençle kesişen Eliza, bu genç sayesinde müzikle, filmlerle ve yepyeni arkadaşlarla tanışarak kendisi için büyülü bir dünyanın kapısını aralar. Ama bir karar vermek zorundadır. Arkasında bıraktığı Amish topluluğunu ve ailesini ebediyen terk mi edecektir? Yoksa modern hayatın getirilerini elinin tersiyle itmesine gerek kalmadan, aşkının yanında kalmayı mı tercih edecektir?  

Yalnızca 16 yaşında, yüreği dolup taşan bir genç kız, hayatının geri kalanında neyi isteyip istemediğine nasıl karar verecektir?


Peki her şeyi denediğimde ve deneyecek başka bir şey kalmadığında nasıl hissedecektim?


2 yorum:

 1. TANITIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
  HEMEN LİSTEME ALDIM
  GÜZEL BİR KİTABA BENZİYOR
  HAYIRLI GECELER

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım , ben de en kısa zamanda okuyacağım , keyifli pazarlar.

   Sil