14 Eylül 2016 Çarşamba

Okudum Bitti- 98: Çizgi Bilim Serisi - Zihin ve Beyin (Kafamızdaki Evreni Anlamak İçin Çizgibilim) || Angus Gellatly & Oscar Zarate               Herkese merhaba. Umarım bayramınız olabildiğince güzel geçiyordur. Yoğunlukla kitap okuyabiliyorsanız ne mutlu size. 


              Gecenin konusuna döneyim. NTV Yayınları Çizgi Bilim Serisi çıktığından beri aklımdaydı. Yıllar geçti, birkaç tanesiyle başlamaya karar verdim. Çok ilginç ve güzel kitaplar içeriyor. Mutlaka ilginizi çekecek bir şeyler vardır. Henüz okumadıysanız bir bakın derim. Cep boyutunda. Siyah- beyaz çizimlerle birlikte, güzel bilgiler içeriyor. 
            Konu bu kitapçıkta 'Zihin ve Beyin' olunca, bildiğim bazı yüzeysel bilgileri tekrar etmiş oldum. Bolca da yeni ve detaylı bilgi okudum. Hepsi aklımda elbette kalmayacak ama tek bir şey bile öğrenmiş olsam yeter. :)) 

             '' Kafatasımızın içine istiflenmiş 1,3 kiloluk o elektrikli sünger nasıl oluyor da güzel bir manzaranın karşısında büyülenmemizi sağlıyor ve ardından "Eyvah!" diyerek yatırmamız gereken faturaları bize hatırlatıyor? Diğer bir deyişle, beyni oluşturan biyolojik doku nasıl oluyor da kültürümüzün "zihin" diye adlandırdığı aktiviteleri ortaya çıkarıyor? Profesör Angus Gellatly ve ödüllü sanatçı Oscar Zarate sizi zihnin, bilincin ve kişisel kimliğin doğasına, taptaze bir bakışa davet ediyor. ''


           Arka kapak yazısı böyle diyor. Zihin ve Beyin bilinmezinde, çizgilerle yol almak için , keyifli bir kitap olmuş. Bir sonraki çizgibilim kitabıma şimdiden karar verdim bile. Hepinize bol okumalı, huzurlu günler. 

NTV YAYINLARI

Metin:  Angus Gellatly
İllüstrasyon: Oscar Zarate

Çeviren: Duygu Akın
(2007 Baskısundan çevrilmiştir.)

5. Baskı Kasım 2014
176 Sayfa

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder