22 Eylül 2013 Pazar

Okudum Bitti- 89 : Tatlı Bela - Jamie McGuire
Serinin ikinci kitabı bile bol bol okunup yorumlandığı halde , ben ilk kitabı yeni okuyabildim. Araya bazı engeller girince hemen bitiremedim. Ama kitabıma kavuşur kavuşmaz iki oturuşta okundu , bitti. Akıcı , kolay okunan bir kitap.


Kısaca bahsedecek olursam ;

Mutsuz, hatta karanlık geçmişinden kaçan Abby , arkadaşı America ile Eastern Üniversitesi 'ne  başlar. America 'nın sevgilisi Shepley sayesinde yolları Travis 'le kesişir. Bir dövüş gecesinde karşılaşırlar. Bundan sonrası biraz hızlandırılmış film ayarında. Ne ara oldu , nasıl oldu bilinmez bir şekilde aşk başlar. Özellikle 'kötü çocuk ' Travis 'in yelkenleri suya bu kadar çabuk indirmesi şaşırtıcı. Abby , kaybettiği bir iddia sonucu Travis 'le aynı evde , aynı yatakta yatmaya , yani uyumaya başlar.


Siz bakmayın iyi kız-  kötü çocuk etiketlemesine. Çok gıcık oldum ben sözde iyi kızımıza. Hatta yer yer Travis ' in bağımlılığa varan aşkına da sinir oldum. Kıskandın mı demeyin :) America - Shepley çifti daha sevimli.


Kitabı Abby 'nin anlatımıyla okuyoruz. İnişli çıkışlı , bol kavgalı ilişkilerine çok yakından tanık oluyoruz. Bu arada Travis 'in ailesine hayran kalmamak elde değil. Pek tarzım olmayan bu kitabı meraktan okudum. Hatta ikinci kitabı da okumak istiyorum.
... ' Ben hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve seni haketmiyorum ... ama seni köpek gibi seviyorum Abby. Seni daha önce kimseyi ya da hiçbir şeyi sevmediğim gibi seviyorum. '


... ' Seni neden istediğimi biliyor musun ? Sen beni bulana kadar kayıp olduğumun farkında değildim. Yatağımda seninle geçirdiğim ilk geceye kadar yalnızlığın ne olduğunu bilmiyordum. Hayatımda doğru olan tek şey seninle olmak. Benim bekleyip durduğum şey sensin Güvercin. '


... ' Artık bana ne yapacağımı söyleyemezsin Travis ! Sana ait değilim !''
''PEKİ , AMA BEN SANA AİDİM !''
YABANCI YAYINLARI
1. BASKI
NİSAN 2013
427 SAYFA
ÇEVİREN: BORAN EVRENHERKESE KEYİFLİ OKUMALAR...4 yorum:

 1. 90 olduk:)Hadi bakalım kolay geslin, hedefe az kaldı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen sene de hedefim 100 ' dü 125 oldu , bakalım bu sene nolacak :) Senin de maşallahın var tatlım :)

   Sil
 2. çokkkkkkkk güzel yorumm :))

  YanıtlaSil