28 Eylül 2013 Cumartesi

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları | Her Son Bir Başlangıçtır - Duygu Özlem Yücel | YORUMUM | Okudum Bitti- 92

                                           Blog turumuz devam ediyor , yoksa siz hala çekilişimize katılmadınız mı ?  Cevabınız evetse , hemen yan taraftaki fotoğrafa tıklayıp , formu doldurun , bu kitap kaçmaz.


                                          Benim kitap hakkındaki fikirlerime gelecek olursam ; kitap elime geçtikten sonra , hemen şöyle 15-20 sayfa okudum , yemek faslından sonra gece oturdum aldım elime kitabı , bir bakmışım bitiverdi. Yani iki oturuşta , merakla , duygulanarak ,bazen kızarak okudum bitti. Burada beğendiğim cümleleri alıntılamıştım.


                                    Uluslararası , yarım kalmış bir aşk sebep oluyor her şeye. Gabriella ve İsmet , yıllar önce tutkulu bir aşk yaşamışlar ve bu aşktan geriye sadece hasret , kalp kırıklığı ve Mehmet kalmış. Mehmet , 40 lı yaşlarına merdiven dayamış , mutsuz, bir yanı eksik ve belki  hep öfkeli.

                                Mehmet 'i kendi anlatımıyla okuyor , tanıyoruz. Yani bir yanı yarım kalmış erkeğin iç dünyasına onun rehberliğinde giriyoruz. Annesinden  bihaber büyümüş Mehmet , bir gün babasından gelen bir davetle (annesi ölmek üzeredir ve onları son kez görmek ister ) kendini İtalya'ya giden bir uçakta buluyor , daha  ne olduğunu anlayamadan gürültülü ,neşeli, kalabalık bir İtalyan ailenin arasında kalır. Annesi bir süre önce  Edoarda ile  evlenmiş , onun çocukları  ( Marco , Enzo , Lucia )ve   torunları (Sofia ve Enzo'nunçocukları Violet ve Gino )sayesinde kocaman bir aileye sahip olmuşken Mehmet tüm yalnızlığıyla , biriktirdiği öfke ve kırgınlıkla annesiyle yüzleşmek zorunda kalır.


                            Affetmek kolay değildir , hem de bunca yıl sonra , üstelik Mehmet 'in öfkesi sadece annesine değildir. Babasına , kendine belki kadınlara, aşka bile yabancıdır. Bu yolculuk onun için kocaman bir dönüş noktası olacak. Belli mi olur belki sürpriz bir aşk çıkar kaderin heybesinden. Orasını okuyup görmeniz lazım . 


                      Ben bu kitabı okuyup , yazarın kalemin  sevince , hemen diğer iki kitabını da aldım.  En kısa zamanda okumaya çalışacağım , çok yakında olmaz zira gripten perişan hallerdeyim ama okumak için sabırsızlanıyorum , keyifli okumalar hepimize.                           Günün diğer yorumu için buraya  ,  Cast çalışması için  şuraya bakın derim.

5 yorum:

 1. ne güzel ya kitap okumaya nasıl vaktiniz oluyor imrendim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstedikten sonra okumaya herkes vakit bulabilir , günde 10 dakika ayırılsa senede epey kitap eder :) Bol okumalı günler dilerim.

   Sil
  2. işte ben onu yapamıyorum günde on dakika başlayınca ayarlanmıyo ki :)

   Sil
 2. Her gece yatmadan önce okuyorum 10 dakika da olsa. Uykumun kaliteli olmasını da sağlıyor. Bir de gözlerim ağrımasa :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyifli okumalar , çok geçmiş olsun. Son 1 haftadır benim de ağrıyor.

   Sil