12 Mayıs 2013 Pazar

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları | Neredesin Bernadette? - Maria Semple | YORUMUM | Okudum Bitti - 40

Blog turumuzun bugününde sıra geldi benim yorumuma. Kitap elime geçer geçmez başladım okumaya ve 24 saat içinde bitmişti.  Akıcı , keyifliydi. Oldukça farklı ve hiç sıkılmadan  okuduğum bir kitap oldu.Merakla okudum ,sonralarına doğru merakım daha da arttı. İyi ki okumuşum dediğim kitaplardandı.


Bernadette ;  mesleğini yapmayan , geçmişi başarılarla dolu bir -eski - mimar , kocası Elgie ise bir teknoloji dehası. Bu iki beynin meyveleri olan Bee ise tam bir akıl küpü . Bakınca mükemmel bir aile profili gibi görünse de aslında öyle değil. Bee , anne babasının bir sürü düşükten sonra yaşama tutunan bebekleri .Ama kalp rahatsızlarıyla sıkı bir mücadele vermeleri gerekmiş. Ailenin bu yaşadıklarını çok hissederek okudum. Bernadette , biraz asosyal, dışarı çıkmayı,insanlarla ilişki kurmayı çok sevmeyen bir kadın. Bu yönüyle dönem dönem depresif kişiliğime çok yakın göründü bana ;) Bütün sorunlarına rağmen çok iyi bir anne.

        Karakter detaylarına doydum resmen. Birinci ağızdan anlatılan kitapla ailemizin dününe, bugününe tanık oluyorsunuz.Bernadette 'i ve Bee ' yi sevdim , Elgie ise sık sık sinirimi bozdu. Bir ara yumuşadım ama yok yok kızdım resmen ;)

Normal akışın haricinde kitabın içeriğinde  e-posta,mektup, doktor raporları, FBI yazışmaları, raporları , internet alışverişi detayları gibi değişik detaylar da var. Bunlar kitabı daha hızlı okunur hale getiriyor . :) İsminden de belli olduğu üzere Bernadette kayıp ve biz onu arıyoruz , acaba bulacak mıyız ?

Bir anne kızın birbirlerini nasıl iyi tanıdıklarını ,anladıklarını okumak keyifliydi. Yeri gelmişken Tüm  annelerin anneler günü kutlu olsun. ( Allah önce benim annem olmak üzere tüm annelere sonsuz sağlık,mutluluk ve uzun ömür versin. ) ( Anneme torpil yaptım ama olsun o kadar )

Oldukça ilginç bulduğum bu kitabın sevmediğim tek yönü sonu diyebilirim. Sanki biraz eksik kalmış.  Hani ben yazsam öyle bitirmezdim diye bir yorum yapasım gelmedi değil :)                               Bugünün blog turumuzun diğer sahipleri ise ;

   Yayınevinden notlar ile Kitap Avcısı   ve günün diğer yorumuyla Kitap Aşığı


                 Bu ilginç kitabı kazanmak isterseniz aşağıdan raaffleecopter ile  çekilişe katılabilir ya da çekilişimize  ev sahipliği yapan blogumuza buradan ulaşabilirsiniz.


a Rafflecopter giveaway

5 yorum:

 1. Kitabın kapağı çok güzeeel! Çekilişe ben de katıldım sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben orjinal kapağı daha sevimli buldum :) Bol şans.

   Sil
 2. alınır diyorsan , yazılmıştır listeye:)

  YanıtlaSil
 3. Bana ilginç geldi , pişman olmadım :)

  YanıtlaSil
 4. ZANNEDİYORUM ÇEKİLİŞE KATILDIM
  ÇIKMASA BİLE LİSTEME ALDIM
  TEŞEKKÜRLER

  YanıtlaSil