14 Mart 2013 Perşembe

Okudum Bitti - 27 : Palomino Molero'yu Kim Öldürdü - Mario Vargas Llosa

                        

                        

                           Sevgili Pinuccia' nın ev sahipliği yaptığı 'Yazar Ayları' etkinliği kapsamında  bu ay  Mario Vargas Llosa okuyoruz. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

                           
                          Ben Palomino Molero' yu Kim Öldürdü isimli kitabı seçtim.


                        Kitabımız Palomino Molero 'nun cesedinin bulunmasıyla başlıyor. Korkunç halde bulunan cesetten hareketle 1950'lerin Peru'suna yolculuğa çıkıyoruz. Teğmen Silva ve yardımcısı Lituma ' nın hem sosyal yaşamları hem iş hayatlarında yaşadıkları zorlukları görüyoruz. Esaslı bir polisiye mi , bir cinayet romanı mı derseniz bence değil. Ama döneminin sıkıntılarını işlemesi , sınıflar arası farkları, ırkçılığı, toplum düzenini içeren bir kitap olarak okunası. Bolca argo , bol miktarda küfür içeriyor bilginize.

                                                      CAN YAYINLARI
                                                            167 SAYFA
                                              TÜRKÇESİ : ÜLKER İNCE

4 yorum:

  1. Kitabı beğenip beğenmediğinizi anlayamadım desem :( Yazarın hikaye kitabını okudum bepemedim. İkinvi kitabını okurken en azından begeneceğim bir yanı olsun dimi. Etkinliğe katılanların yorumlarına göre ikinci kitap ne olacak ne zaman okunacak karar vereceğim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de emin olmadım :) Bir cinayet romanı diye okunursa yetersiz ama diğer detayları için okunabilir. Eminim daha güzel kitapları vardır. Ben de iki kitap tercih ettim , bunu cinayet vs. geçtiği için aldım , diğeri aldığım yerden sorunlu geldi iade ettim :)

      Sil