30 Mart 2013 Cumartesi

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Silüet - Andrea Cremer | YORUMUM | Okudum Bitti : 33                                 Bir blog turla daha karşınızdayız , dün başlayan turumuz hızını kesmeden devam ediyor. Kaçıranlar ve yeniden bakmak isteyenler için en alta tur takvimimizi ekleyeceğim . Kitabı kazanan 5 kişiden biri olmak isterseniz ; Çekilişimize katılmak için buraya

     Kitap tanıtımı , yazar tanıtımı, ön kuma, trailer,öncesi derken sıra geldi yorumlarımıza ve diğer güzelliklere.Blog turlarımız sayesinde daha önce pek yakın olmadığım türlerle kaynaştım. Ama zaten genel olarak okuma yelpazem oldukça geniş ve karışık. Kitabı görür görmez kapağını çok beğendim. İri puntoları sayesinde rahat okunuyor, göz yormuyor. Çeviri biraz daha özenli olsa daha mı iyi olurdu ne ?


Bazı ufak tefek baskı hatalarına rağmen dediğim gibi kitabın baskısı, puntosu gayet hoş.464 sayfa ama hemencecik okunuyor


Bu kitabımızda kahramanlarımız istedikleri zaman insan şekline dönüşebilen fantastik kurtlar. Calla  kendi sürüsünün alfası , Ren de kendi sürüsünün. Yani lider ,genç, dişi kurt ve erkek kurdun modernize edilmiş beşik kertmesi gibi  olan ilişkilerine göz atıyoruz. Yaşananları dişi kurtumuz Calla'nın ağzından okuyoruz. İkisinin de görevleri,sorumlulukları var ve ihanetin affedilmediği dünyalarında katı kurallar var. Bu arada genç kızların rüyalarını süsleyen erkek kurdumuz Ren , çapkın ve öyle bir açıklama yapılmış ki bana pek yabancı gelmedi. Erkek alfaya serbest çapkınlık , Calla'ya yasak :) Bu kurtların kökeni neresi acaba :)


Sonra ikilinin arasına bir insan girer ; Shay. Normalde birini daha çok sevmem gerekirdi. Hani Shay iyi çocuk, Ren haşarı ama ben ikisini de sevdim , Calla' ya gıcık oldum.

Daha fazla detay verip büyüsünü kaçırmayayım. Farklı yorumlar ve daha fazla detay için ;
Tur Takvimimiz:

29 Mart 2013 

Yazar Tanıtım – Kitap Telvesi 

Kitap Tanıtım – Kitap Aşığı 

Ön Okuma ve TrailerKitap Sayfaları 

Silüetten Önce - Tugcenin Kitaplığı
30 Mart 2013 

Alıntılar – Kitap Avcısı ve Maria Puder Ölmedi 

Kitap Çekilişi - Kitaplarım ve Ben 

Film olsaydı Kimler Oynardı? – Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi 

Ya Sonra – Kördüğüm Hayaller 

Kitap Yorumu – *9 Blog Birden 

*Ve Unutmayın! Bu kitaba dair diğer etkinlikleri  www.konusankitaplarileblogturu.wordpress.com  adresinden ve katılımcı bloglardan takip edebilirsiniz.


Blog turumuza katkılarından dolayı PEGASUS YAYINLARI 'na çok teşekkürler.464 SAYFA
1. BASKI
ŞUBAT 2013
ÇEVİREN: AYDAN ŞANLISOY ÖZBEK

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder