11 Eylül 2014 Perşembe

Okudum Bitti - 112 : 19. Departman || Will Hilldex
                                            Okuma Şenliği için içinde bir sayı geçen kitap okumam gerekiyordu. Aslında listemde de aklımda da başka bir kitap vardı ama zaman daralınca , daha kolay okunan bir kitap seçip , hile yaptım. Böylece bir D&R indiriminde görüp tesadüfen aldığım 19. Departman 'ı okumuş oldum.                                            Jamie 'nin babası bir gece ansızın öldürülür ,  ihanetle suçlandığı için geride kalanlara pek de şerefli anılar bırakmaz. Uzun süre aynı yerde yaşayamazlar .Üstüne üstlük annesi de kaçırılır. Hem de çok tehlikeli bir vampir tarafından. Jamie ' yi ölümden kurtarıp , 19. Departman 'a getiren ise çok sevdiğim Frankenstein'dır. 19. Departman doğa üstü olayları incelemek için kurulmuş , çok özel ve gizli bir departman.


                                        Jamie , gizemli vampir kız, Frankenstein ve departmanın ajanlarıyla beraber bilinen en kötü ve eski vampirin peşine düşer. Babasına dair sırları çözmeye çalışması sayesinde  1920 'lerde New York 'tan Transilvanya 'ya kadar uzanan  bir yolculuğa çıkıyoruz. Kimler yok ki kitapta Van Helsing ve elbette Drakula  , kurt adamlar , vampirler ve  fazlası. Serinin ilk kitabı olduğu için , net bir sonu yok , çabuk okunan , ilginç bir kitaptı. 
... '' Dünyanın en yaşlı ikinci vampirinin peşindesiniz. Kardeşleri Valeri ve Valentin gibi, o  da dört yüz yıl önce Drakula 'nın kendisi tarafından dönüştürüldü. Gücü sınırların ötesindedir;  binaları yıkabilir , gözün takip edemeyeceği kadar hızlı hareket edebilir ve süresizce uçabilir. Daha zeki ve tehlikelidir. Ona göre insan ırkı yiyeceğini çıkaracağı bir koyun sürüsünden ibarettir. Canı isterse bir saniye tereddüt etmeden sizi öldürür. ''


                                                        DEX YAYINLARI 
               
                                                  Çeviren : Deniz Başkaya
                                                                504 Sayfa
                                                 

2 yorum:

  1. Benim kızın en sevdiği kitap türü:) vampirler kurt adamlar. Birde soru, 13 yaşındaki kitap okumayı pek sevmeyen, oğluma ne tür kitap önerirsiniz.ya da hangi kitabı. Sevgiler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben o yaşlarda Stephen King okumaya başlamıştım. Açlık Oyunları , Ölümcül Oyuncaklar, Uyumsuz gibi filmi de olan kitapları okusa hem daha sonra filmlerini de izler.

      Sil