20 Nisan 2013 Cumartesi

Okudum Bitti- 37: Piyango Bileti - Jules VerneSevgili Pinuccia' nın her ay ev sahipliği yaptığı ' Yazar Ayları' etkinliği için oylama ile Nisan ayı için Jules Verne ' i seçmiştik. Gerçi ben oyumu başka bir yazara vermiştim , Jules Verne 'nin okumadığım kitabını bulamam diye düşünüyordum , ama yanılmışım.

Etkinlik detaylarına bakmak ve halen vakit varken katılmak için buraya buyrun.

Çocukken okumaktan çok hoşlandığım  yazarı , yeniden okumak çok keyifli oldu. Şimdiye kadar okuduğum onca kitabından hiç kötü olan çıkmadı.

Kısaca kitaptan bahsedecek olursam ;

Norveç ' te ( Dal) otel işleten Hansen ailesinin yaşadığı zorlukları okuyoruz.Çok güzel bir aile,sevgi, umut öyküsü. Acabalarla okudum . Başlarda biraz durağan gelse de bence hiç sıkıcı değildi. Çevirisi , baskısı , her şeyi yerli yerinde. Madam Hansen,oğlu Joel, kızı Hulda ve müstakbel damat adayı Ole Kamp'ın , umutla umutsuzluk arasında gidip gelen hayatları , her şeye rağmen içimi ısıttı. Zor şartlar , kötü durumlarda çaresizlikle verilmiş yanlış kararlar ve tüm bunlarla başa çıkmayı kolaylaştıran manevi bir baba gibi davranan ; Sylvius  Hog.

Ve kilit noktası 9672 nolu piyango bileti.


Benim gibi okumayan ve çocukluğunun havasını almak isteyen varsa tavsiye edilir. İTHAKİ YAYINLARI
2. BASKI
HAZİRAN 2012
ÇEVİREN : ENDER BEDİSEL
262 SAYFA


Herkese keyifli okumalar...Not: Blog turumuz devam ediyor , bir önceki yazımdan tur takvimimize göz atabilir , bitmeden çekilişimize katılabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder