15 Ağustos 2012 Çarşamba

Okudum Bitti:64- Piraye - Canan Tan

                                        
                                            Kitabı plastik eşya satan dükkan sahibi zorla emanet verdi:) Önce annem okudu,şimdi de ben.Yine Can Tan klasiği olmuş.Klasik derken övgü olarak algılanmasın. Yüreğim Seni Çok Sevdi ve bu kitap aslında okadar çok aynı çizgideler ki birinden birini yazmasa da olurmuş,ya da ben okumasam da olurmuş.Yazarın dili sade,kitap çok ince olmamasına rağmen kolay okunuyor,basit. İkisinde de zengin erkek var başrolde.Bir arkadaşım vardı böyle hayalleri olan acaba büyüyünce Canan Tan'mı oldu:)
                                           
                                          Kısaca kitabı anlat deseler ,farklı kültürden gelen iki insanın aşk hikayesi işte, okunası kılan yerel motifler, yoksa sıkıcı bile olurdu.Hiç itiraz etmeyin bunlar kişisel fikirlerim:))

                                           Keyifli okumalar...
 

14 yorum:

 1. Okumadığım için bir şey diyemiyorum:)))
  Ama kitap seçimine, zevkine ve fikirlerine saygı duyduğum için sanırım tesadüf eseri elime geçmezse bundan sonra da almam^-^
  Sevgilerimle canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben sevmiyorum Canan Tan'ı :) Ama beğensem beğendim derdim.:) Tşkler güzel yorumun için,sevgiler.

   Sil
 2. 3 canan tan kitabında da üniversite hayatı ve ölümler var. Anlatımlar aynı, karakterler benzer... (özgürlüklerine düşkün olmaları vs aman ne özgürlük) Herkes bayıla bayıla okuyor bir ben sevemedim Canan Tan'ı :)) ama o kadar da kötü değil, kitapları tekrar tekrar okutacak kadar iyi de değil :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sendenim:) Çok kötü değil ama iyi hiç diyemem:)

   Sil
 3. ben canan tanın sadece bu kitabını okduuğum için benim hoşuma gitmişti ..diğerlerini bilmiyorum ..ama birbirini tekrarlayan konulu kitapları bende sevmıyorum..diğerlerini okusaydım sıkılırdım demekki..

  YanıtlaSil
 4. Canan Tan ın sadece Piraye sini okuyun diğerlerini okumasanız da olur. diğerleri aynı en iyisi Piraye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En iyisi buysa zaten okumaya gerek yok.Ben okudum birkaç tane:D

   Sil
 5. Piraye benim ilk okuduğum Canan Tan kitabı. O yüzden sevmiştim özellikle de konusunu. Fakat, bir iki kitabını daha okuduktan sonra başka kitabını okumamaya karar verdim. Özellike dediğin gibi Yüreğim Seni Çok Sevdi ne kadar da aynı Piraye ile. Kısacası, sana katılıyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Yüreğim Seni Çok Sevdi ile benzerliği herkesin dilinde bende alıp almama konusunda çekiniyorum.Benzeriyse ne gereği var diye düşünüyorum. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence alma,başka bir kitaba şans vermiş olursun böylece.

   Sil
 7. Eroinle Dans'ı okudun mu bilmiyorum ama okudğum Canan Tan kitaplarından en farklısı belki de en iyisi odur. Piraye bende de aynı hisleri uyandırmıştı. Kaç sene evvel okuduğumda, kaldı ki Canan Tan aynı hep klasik aşk. Ama dediğim gibi Eroinle Dans farklı, başrolde aşk yok bu sefer, adı üstünde :)

  YanıtlaSil
 8. Hyır okumadım,ama uzunca birsüre Canan Tan düşünmüyorum:)

  YanıtlaSil