20 Ağustos 2013 Salı

Okudum Bitti - 75 : Ninatta'nın Bileziği - Ahmet Ümit                                         Her ay bir Ahmet Ümit kitabı okuyup , kitaplarını tamamlama kararıma uymaya çalışıyorum. Ailece seviyoruz zaten Ahmet Ümit 'i. Annem tüm kitaplarını okuyup bitirdiği için kitaplar bitince sohbet etmek keyifli oluyor.


                                      Ninatta' nın Bileziği 'ni seçme sebebim Okuma Şenliği için uygun bir kategori olması .Bir saat içerisinde okunup bitecek minicik bir kitap.


                                      Patasana gibi Hitit esintileri taşıyan bir roman ama tamamen tabletlerden oluşuyor. Tabletlerin hedefi okur. Bir yasak aşk çevresinde gelişen olayları , kısmen de  olsa dönemin bakışını ve  Kadeş Savaşını okuyoruz. Yasak aşk yüzünden lanetlerin aşıkların lanetinin kalkması için 12 bilezik yapılmış ve 12 ayrı Hitit kentine saklanmış. ve kitap 12 tabletten oluşuyor.
                                   
                                    Herkese keyifli okumalar...                                      Araya bir sürü başka kitaplar giren listemin son durumu budur :)
                                                     EVEREST YAYINLARI
                                                     102 SAYFA
                                                     20 BASIM
                                                     NİSAN 2012

6 yorum:

 1. Ahmet Ümit okumayı çok istiyorum ben de ama ilk kez okuyacağım bir yazar olduğundan hangi kitabını seçsem bilemiyorum bir türlü. Şimdi gider en sıkıcı kitabını seçerim daha en baştan yazardan soğurum diye korkuyorum. Dan Brown'la öyle kötü bir deneyimim oldu çünkü. :D Sen hangisini tavsiye edersin? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Bab-ı Esrar ' la başladım ve sevdim yazarı , ama sıkıcı bulan çok. O yüzden Patasana ya da Beyoğlu Rapsodisi derim :)

   Sil
  2. Tamamdır, umarım ben de severim. Teşekkürler! :)

   Sil
  3. Rica ederim , keyifli okumalar, umarım seversin. ;)

   Sil
 2. bende cok okumak ıstıyorum daha cok var serı yı bıtırmemee

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben tüm kitapları alma işini bitirdim sadece :)

   Sil